Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

O czym warto wiedzieć wybierając płytę indukcyjną

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Urządzenia kuchenne każdego dnia są intensywnie eksploatowane. Nic dziwnego, że przy zakupie klienci chcą upewnić się, że podejmują odpowiednią decyzję. Zależy im na solidnej inwestycji i długofalowych rozwiązaniach. Dlatego pokazujemy o czym trzeba pamiętać, kupując płytę indukcyjną. Czego warto unikać i na co zwrócić szczególną uwagę. Eksperci radzą już wcześniej zapoznać się z dostępnymi na rynku modelami płyt i bliżej poznać ich działanie.

REKLAMAFunkcje płyty indukcyjnej
Tak jak każdy inny produkt dostępny na rynku, płyta indukcyjna może mieć podstawową lub zaawansowaną formę. Im więcej dodatków, tym wyższa będzie jej cena. Na jakie funkcje mogą liczyć użytkownicy? Producenci proponują na przykład:

- zdalne sterowanie z wykorzystaniem smartfona (płyta wyposażona jest w moduł WiFi),

- gotowe programy z optymalnym ustawieniem temperatury dla przyrządzania różnych potraw (na przykład do gotowania makaronu i ryżu, topienia czekolady i podgrzewania sosów),

- szybki tryb gotowania i wykorzystanie maksymalnej mocy płyty,

- sprawdzanie, czy garnek nadaje się do gotowania na płycie indukcyjnej (wystarczy postawić go na płycie grzewczej i poczekać na wyświetlenie wyniku analizy),

- pauzę do tymczasowego przerwania gotowania,

- timer pozwalający ustawić czas nagrzewania pola.

Podstawową funkcją płyty indukcyjnej jest wykrywanie obecności garnka i łączenie pól, dzięki któremu większe naczynia otrzymają optymalną ilość mocy.

Montaż i akcesoria
Inwestycja w płytę indukcyjną nigdy nie kończy się na samym zakupie. Po pierwsze, trzeba to urządzenie w odpowiedni sposób zamontować i zastosować właściwą moc przyłączeniową. Szczegóły uzależnione są od rodzaju zabudowy i potrzeb użytkownika. Im większa ilość pól, tym większa moc działania. Trzeba zapoznać się ze wskazaniami producenta. Na rynku dostępne są płyty z metalową ramką wokół szkła, szkłem frezowanym na rantach i brakiem frezu. Wykończone brzegi można umieścić na blacie, a wariant bez frezu najlepiej sprawdza się wpuszczony w blat zabudowy.
Drugą kwestią jest kupno odpowiednich naczyń. Muszą być wykonane ze specjalnych metali, które umożliwiają prawidłową indukcję prądów wirowych. Dobrą wiadomością dla użytkowników jest fakt, że po montażu i zakupie akcesoriów działanie płyty będzie bardzo ekonomiczne. Nie zużyje wiele energii i pozwoli na wygodne przyrządzanie posiłków.

Standard bezpieczeństwa
Często mówi się, że płyta indukcyjna zapewnia lepszy komfort przygotowywania posiłków i jest bezpieczniejsza od tradycyjnych płyt gazowych. Duże zróżnicowanie produktów sprawia, że można kupić sprzęty o różnym standardzie bezpieczeństwa. Nie każda płyta jest taka sama. Idealnym tego przykładem jest funkcja blokady działania. Metoda indukcji polega na automatycznym wykrywaniu naczyń i uruchamianiu przepływu energii. Co, jeśli w pobliżu urządzenia znajdzie się małe dziecko? Dodatkowa blokada może być skuteczną ochroną. Te dostępne w sprzedaży sprzęty spełniają odpowiednie normy jakości, dzięki czemu nie trzeba bać się o swoje zdrowie i można bez żadnych obaw przyrządzać ulubione potrawy.

Warto jednak pamiętać, że płyta indukcyjna wytwarza pole magnetyczne. Oznacza to, że lepiej nie zostawiać przy niej swoich kart płatniczych, ponieważ mogą ulec rozmagnetyzowaniu.
Uniwersalne technologie

Gotowanie na płycie indukcyjnej może być proste i intuicyjne. Ta wyjątkowa technologia cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród miłośników kulinarnych eksperymentów, jak i osób, które rzadko przyrządzają własne potrawy. Klienci mogą wybrać ilość pól, co dopasowuje urządzenie do ich indywidualnych potrzeb. Jedno, dwa, cztery, a może sześć? Większa liczba pól pozwala na podgrzewanie większej ilości naczyń jednocześnie. Sprzątanie powierzchni płyty nie będzie problemem, ponieważ nie ma w niej obszarów, w których mogłyby zbierać się resztki jedzenia.

Kupując płytę indukcyjną, warto dopasować ją do swoich potrzeb. Trzeba dysponować odpowiednią siłą przyłączeniową i zabudową kompatybilną z wybranym modelem urządzenia. Warto zaopatrzyć się w dobry zestaw naczyń i uważać na przedmioty, które mogłyby ulec rozmagnetyzowaniu.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj