Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

3xMuniek na Cieszanów Rock Festiwal 2014

Zespol Shamboo + Muniek Zespol Shamboo + Muniek Fot. Konrad Jaraszek

T.Love Alternative, Szwagierkolaska, Shamboo + Muniek, Armia, Maleo Reggae Rockers oraz Acid Drinkers dołączają do składu CRF 2014. Festiwal nie mówi jeszcze ostatniego słowa.

REKLAMAJak co roku w programie CRF nie zabraknie czołówki polskiego rocka. W ramach specjalnego, festiwalowego setu „3xMuniek” w Cieszanowie zagrają legendarne zespoły: T.Love Alternative (w tym ogólnopolski, pierwszy w historii, zlot fanów T.Love Alternative), Szwagierkolaska oraz formacja Shamboo+Muniek.


Zespół Acid Drinkers. Fot. Kobaru

Ponadto, do grona kolejnych zespołów CRF 2014, dołączają: Armia, Maleo Reggae Rockers oraz Acid Drinkers z okolicznościowym koncertem - niespodzianką. Szczegóły tego koncertu oraz kolejne wieści  z Cieszanowa już wkrótce.

Tak o trzech wyjątkowych koncertach spod znaku „3xMuniek” mówi sam Muniek Staszczyk:
- Wszystkie trzy cieszanowskie koncerty, z moim udziałem, mają charakter osobisto-kumpelski, ale to koncert T.Love Alternative, podczas Cieszanów Rock Festiwal 2014, będzie miał charakter megaspecjalny. Zostanie poświęcony pamięci Rafała „Włocza” Włoczewskiego - gitarzysty zespołu, który odszedł od nas niespodziewanie w grudniu ubiegłego roku oraz Jackowi „Słoniowi’ Wudeckiemu - współzałożycielowi i pierwszemu perkusiście T.Love Alternative, który zginął w wypadku samochodowym w roku 1998. Stary skład Alternative to wciąż kumpelsko-chuligański zespół starszych panów po 50-tce. Kochamy się jak bracia, czasami tłuczemy się po szczękach, ale jest super. Kocham tych chłopaków, to moi kumple i podwaliny, fundamenty obecnej historii T.Love. Ci, którzy odeszli, też dołożyli bardzo ważną cegiełkę do tej, jakże długiej i burzliwej historii.


Zespół T.Love Alternative 1987rok. Fot. Robert Król, arch. Warner Music Poland

Specjalny koncert po latach zagra w Cieszanowie również grupa Szwagierkolaska:
- Koncert na jubileuszowym CRF 2014 będzie pierwszym od roku 2009 dużym, publicznym występem Szwagierkolaski, która, choć w ostatnich latach grywała mało, nigdy nie uległa rozwiązaniu. To kolejny projekt kumpelski, z którym odniosłem największy sukces komercyjny, jeśli chodzi o nakład sprzedanych nośników. Debiutancki album „Luksus” kupiło w Polsce ponad 260 tysięcy osób. Nagrywając i wydając tę płytę w 1995 roku chcieliśmy oddać hołd Stanisławowi Grzesiukowi, warszawskiemu bardowi Czerniakowa, którego chropowate, uliczne songi towarzyszyły mi i Andrzejowi Zeńczewskiemu, z którym założyłem ten zespół, od czasów licealnych. Zaprzyjaźniliśmy się z Markiem Grzesiukiem, synem Stanisława, którego niestety nie ma już wśród nas i jego pamięci chcielibyśmy zadedykować ten specjalny występ na scenie głównej festiwalu. Jeśli kochacie songi o prawdziwej miłości, śmierci, zdradzie, piciu i biciu, to musicie przeżyć ten wieczór ze Szwagrem. Dziś takich piosenek już nie ma - tłumaczy i zaprasza Muniek Staszczyk.


Zespół Szwagierkolaska. Fot. A.Gieorgiew, arch. Warner Music Poland

Okolicznościowy set „3xMuniek” otworzy koncert legendy częstochowskiej sceny punkowej grupy Shamboo ze specjalnym udziałem Muńka w roli…debiutanta. Koncert będzie miał miejsce 21 sierpnia na scenie alternatywnej CRF:
 - To zespół złożony z moich kumpli z częstochowskiego Rakowa. Powstał w maju 1982 roku, kilka miesięcy po debiucie z T.Love Alternative. Byłem pierwszym basistą Shamboo i razem ze „Słoniem” - pierwszym perkusistą Alternative i moim przyjacielem, zagraliśmy z nimi pierwszy koncert oraz wymyśliliśmy im nazwę Shamboo, którą wkrótce zmienili na Szambo. Wystąpili zresztą obok T.Love Alternative na festiwalu w Jarocinie w 1983 roku. W roku 2009 namówiłem Macia Maślikowskiego, mojego kolegę z rakowskiego podwórka, gitarzystę i wokalistę, do reaktywacji kapeli po latach. W ten oto sposób powstał materiał na płytę „Tata”, którą nagrywaliśmy w Częstochowie z przerwami w latach 2010-2012. To prosty, postpunkowy rock’n’roll, w którym zawsze czułem się dobrze. Shamboo + Muniek to podróż sentymentalna dwóch kolegów z robotniczego podwórka w Częstochowie, to kapela prawie rodzinna. Warto nadmienić, że na basie w Shamboo gra „Koniu”, nasz kumpel i basista T.Love Alternative. Na tak dużym festiwalu jeszcze nie występowaliśmy. Zagramy pierwszego dnia festiwalu. Będzie czaaaaaaaaaad, czuję się jakbym ponownie debiutował - kręcące uczucie… - kończy nastawiony na festiwalowe szaleństwo w Cieszanowie Muniek Staszczyk.

inf. prasowa

  • autor: inf. prasowa

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj