KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

XX Górskie Zawody Balonowe i Balony nad Krosnem

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

1 maja rozpoczynają się w Krośnie jubileuszowe XX Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe o Balonowy Puchar Polski. W zawodach będzie walczyć 33. zawodników - z Polski, Słowacji, Litwy oraz Węgier. W ramach wydarzenia "Balony nad Krosnem", na scenie krośnieńskiego lotniska wystąpią: Organek, Grubson, Xxanaxx i krośnianka Aleksandra Kozubal. Zobaczcie program.

REKLAMA


PROGRAM

1 maja 2019 (środa) - Rynek

- 20.00 - inspiracje muzyczne
- 21.00 - uroczysta inauguracja XX Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych - Balonowego Pucharu Polski

2 maja 2019 (czwartek) - Lotnisko

- 6.00 - konkurencje balonowe
- 12.00 - 19.00 - strefa warsztatowa (warsztat maszyn latających, Akademia Młodego Inżyniera)
- 14.00 - 19.00 - strefa VIVO!
- 18.00 - konkurencje balonowe
- 20.00 - 24.00 - balonowe party (DJ: Wouzek, Alex Light, Carry, Prisoners Show)

3 maja 2019 (piątek) - Lotnisko

- 6.00 - konkurencje balonowe
- 11.00 - 19.00 - strefa warsztatowa (warsztat maszyn latających, Akademia Młodego Inżyniera)
- 11.00 - 19.00 - strefa VIVO!
- 13.00 - pokaz lotniczy Baltic Bees Jet Team
- 18.00 - konkurencje balonowe
- 19.30 - 23.00 - atelier fotograficzne, diaporamy, PSAK
- 20.00 - 24.00 - balonowe party: (DJ: Tooby, Transformers LED Robot Show, Juri, DirtyAna)
- 21.00 - nocna prezentacja balonów

4 maja 2019 (sobota) - Lotnisko

- 6.00 - konkurencje balonowe
- 12.00 - 19.00 - strefa warsztatowa (warsztat maszyn latających, Akademia Młodego Inżyniera)
- 12.00 - 17.00 - pokaz służb mundurowych
- 14.00 - 19.00 - strefa VIVO!
- 18.00 - konkurencje balonowe

- 17.00 - balonowe koncerty: 17.00: ØRGANEK, 19.00: ALEKSANDRA KOZUBAL, 20.00: GrubSon, 22.00: XXANAXX

ØRGANEK
Grupa powstała w 2013 roku z inicjatywy jej lidera, autora tekstów, opowiadań i muzyki, Tomasza Organka, laureata wielu prestiżowych nagród, m.in. Mateusza Trójki, Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Tomasz Organek jest również Ambasadorem Honorowym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz posiadaczem własnej Katarzynki w Piernikowej Alei Gwiazd. Do chwili obecnej zespół wydał dwie płyty długogrające (Głupi 2014 – nominacja do Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Rock oraz Czarna Madonna 2016 – Fryderyki 2017 w kategorii Album Roku Rock oraz Piosenka Roku ) – oba albumy uzyskały status platynowej płyty. Przez dwa lata (2016 – 2017) zespół był trzonem Orkiestry Męskiego Grania i jest współautorem dwóch płyt koncertowych MGO, które również pokryły się platyną. Dyrektorem muzycznym obu edycji był Tomasz Organek.

W skład zespołu wchodzą: Tomasz Organek (gitara, śpiew), Adam Staszewski (bas), Tomasz Lewandowski (instrumenty klawiszowe), Robert Markiewicz (perkusja). Zespół zagrał do chwili obecnej kilkaset koncertów w Polsce i za granicą (Litwa, Francja, Anglia, Szkocja, Irlandia, Szwajcaria, Bułgaria), ciesząc się ogromnym zainteresowaniem publiczności oraz wielomilionową oglądalnością swoich teledysków. Jego piosenki zajmują czołowe miejsca na listach przebojów polskich rozgłośni radiowych. ØRGANEK jest również stałym bywalcem największych polskich festiwali (m.in Woodstock Festival, Jarocin Festival, Open’er Festival, Orange Festival, Męskie Granie, Europejski Stadion Kultury, CJG Festiwal, Green Festival i wielu innych).

Pod koniec marca 2019 roku zespół ØRGANEK wydał dwupłytową, platynową reedycję albumu Czarna Madonna. Wydawnictwo zawiera dwa premierowe utwory, między innymi "Niemiłość" oraz inne piosenki kojarzące się z działalnością zespołu wcześniej nie publikowane, co jednocześnie można potraktować jako podsumowanie pięcioletniej działalności oraz wstęp do nowego etapu, który grupa chce zacząć nowym albumem planowanym na przełom tego roku.

GrubSon
Producent, raper, wokalista.  Obecnie na stałe współpracuje z Jareckim, DJ-em BRK oraz zespołem Sanepid (Łukasz Bzowski, Michał Maliński, Grzegorz Posłuszny i Jakub Mitoraj). Artystyczna droga, którą pokonał może być mierzona tylko liczbą koncertów i przebytych kilometrów, a obecnie każdy jego koncert to prawdziwe muzyczne wydarzenie, szczególnie dla tych, którzy kojarzą go tylko jako artystę związanego ze środowiskiem hip-hopowym.

W 2017 miała miejsce premiera jego ostatniego i najważniejszego w karierze albumu "Gatunek L", który wydany został przez nowy Label GrubSona – Supa’High’Music w kooperacji z Wydawnictwem Agora i został nominowany do najważniejszej nagrody muzycznej "Fryderyk" w kategorii Album Roku Hip Hop. 11 lutego GrubSon ujawnił ostatni klip promujący Album GatunekL do utworu "Supa’Higm Music", który jest zapisem wspomnień z ostatniej podróży do Kalifornii.

XXANAXX
Klaudia Szafrańska i Michał Wu, będący trzonem grupy XXANAXX, skrzyżowali swoje drogi zawodowe w 2012 roku, co zaowocowało wydaniem singla "Disappear". Wydawnictwa "Xxanaxx EP", "Triangles" czy "FWRD" pełne nowoczesnych brzmień i niesztampowych rozwiązań muzycznych spotkały się z przychylnym odbiorem krytyki i ugruntowały pozycję zespołu na polskim rynku muzycznym. Występy na najważniejszych festiwalach takich, jak Open’er Festival, Audioriver, Tatarak, Selektor, Matla Festival czy też The Great Escape pozwoliły XXANAXXowi zgromadzić rzeszę wiernych fanów wypełniających po brzegi kluby i sale koncertowe w całej Polsce.

26 października ubiegłego roku odbyła się premiera nowego, długo wyczekiwanego albumu XXANAXX zatytułowanego "GRADIENT". Grupa pokusiła się o stworzenie krążka, który wyłamuje się z założeń sztampowych produkcji. XXANAXX nie stoi w miejscu, a poprzez ciągłe poszukiwanie, ciekawość oraz twórczą bezkompromisowość zabiera słuchacza w drogę ku nowym rewirom ich muzycznych działań. Jedno pozostaje niezmienne: nowy album z pewnością odzwierciedla to, co dla XXANAXX najbardziej charakterystyczne - mięsiste, przestrzenne brzmienia dopełnione wyjątkowo zmysłowym wokalem. Płyta "GRADIENT" została doceniona jedną z najważniejszych nagród polskiej branży fonograficznej, Fryderykiem 2019, w kategorii Album Roku Alternatywa.

Aleksandra Kozubal
Od dziecka muzyka jest jej największą pasją, jak sama mówi: "traktuję ją jak najlepszą przyjaciółkę, której mogę opowiedzieć o najskrytszych uczuciach, czuję się przy niej bezpieczna i odważna". Aleksandra uczęszczała do szkoły muzycznej, gdzie grała utwory klasyczne w klasie fortepianu. Jednak jej temperamentna osobowość nie pozwoliła, by ktoś narzucał repertuar, który nie był zgodny z jej wewnętrznym "ja".

Rezygnacja z nauki w placówce artystycznej nie spowodowała zakończenia przygody z muzyką, wręcz przeciwnie. Kozubal rozpoczęła edukację wokalną, która zaowocowała wieloma wygranymi konkursami oraz udziałem w telewizyjnym show - "Mam talent". Występ w programie TVN przyczynił się do nagrania autorskiej piosenki "Ja mała", która przez krótką chwilę była jej wizytówką artystyczną. Do Internetu trafiły również "Co za pech" oraz "Rozbierz mnie" - których nagranie było nagrodą w konkursach wokalnych. Obecnie Aleksandra ma 20 lat, wyprowadziła się z rodzinnego Krosna i kontynuuje swoje poczynania wokalne w Warszawie. Artystka podjęła współpracę z wytwórnią muzyczną Kayax w ramach projektu "My name is new" - czego efektem są single "Thank you" oraz "Obojętność". Rozwijająca się kariera dopiero nabiera rozpędu. Ola ma głowę pełną pomysłów na kolejne kompozycje, więc pewne jest, że niedługo ukażą się kolejne utwory.

5 maja 2019 (niedziela) - Lotnisko

- 11.00 - 18.00 - strefa warsztatowa (warsztat maszyn latających)
- 14.00 - 18.00 - Strefa VIVO!

UWAGA! Konkurencje balonowe (od 2 do 4 maja 2019, ok. godz. 6.00 i 18.00) są uzależnione od warunków atmosferycznych, a miejsce ich startu oraz zakończenia jest ustalane na bieżąco przed rozpoczęciem poszczególnych konkurencji przez dyrektora sportowego zawodów. Organizatorem zawodów jest Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej.

BALONOWE PARTY

Alex Light: 26-letni DJ pochodzący z Rzeszowa, aktywy „zawodowo” od niespełna 10 lat. Na co dzień rezydent klubów: Kula Club (Rzeszów), Bajka Disco Club (Rzeszów) oraz Sunset (Biszcza).

Paweł Bożętka aka CARRY: DJ/Konferansjer, zajmuje się prowadzeniem oraz organizacją imprez klubowych, plenerowych oraz eventów (EventArt Agency). W 2007 roku zaczął stawiać pierwsze kroki za konsolą, od 2009 występuje w klubach oraz na imprezach plenerowych w całej Polsce. W jego setach publiczność może usłyszeć, m.in. brzmienia muzyki elektronicznej w wielu odmianach. Obecnie rezydent klubu BAJKA (Rzeszów), DJ/Konferansjer w agencji artystycznej Fat Party (Konin).

Prisoners show: Muzyczny duet, który swą mroczną oprawą uświetnia klubowe imprezy. O co chodzi? To nic innego jak dwójka dj'ów, którzy imitują zbiegłych osadzonych z więzienia Alcatraz, traktując klub jako miejsce napadu, a klubowiczów jako zakładników. Brzmi groźnie, ale koniec końców nikomu nie dzieje się krzywda. Każdy może przeżyć za to muzyczne emocje w nieco innym wymiarze.

DirtyAna: Polska Djka pochodząca z Małopolski, która od najmłodszych lat wiązała swoje życie z muzyką. Zaczęło się od nauki śpiewu, tańca oraz gry na gitarze klasycznej i elektrycznej. W 2011 roku po raz pierwszy stanęła za konsoletą DJ'ską i był to moment zwrotny w jej życiu. Zainteresowanie muzyką zamieniło się w pasję, a pasja w sposób wyrażania samej siebie. Podczas każdego występu daje z siebie 200%, a pozytywna energia, którą dzieli się z klubowiczami pozostaje na długo w pamięci. Ma na swoim koncie masę energicznych występów w całej Polsce jak i za granicą.

POZOSTAŁE ATRAKCJE

Od 3 do 4 maja zaplanowano II Podkarpacki Zlot Samolotów Lekkich oraz III Krośnieńskie Mistrzostwa Paralotniowe o puchar Prezydenta Miasta Krosna.

Atrakcje dla odważnych: skoki w tandemie, loty na paralotni w tandemie, loty widokowe (szybowiec, paralotnia, motoparalotnia), wzloty balonem na uwięzi.

Wesołe miasteczko oraz punkty handlowe i gastronomiczne będą czynne od 2 do 4 maja w godzinach od 10:00 do 24:00 oraz 5 maja od 10:00 do 18:00.

(rckp), red.
Fot. zdjęcia organizatorów, wykonawców

  • autor: (rckp), red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?