Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Mroczna historia o opętaniu i szaleństwie

"Chłopiec motyl" Petera Stjernströma to trzymający w napięciu, skandynawski thriller o odkrywaniu przeszłości i wiedzy, która może prowadzić do piekła. Właśnie ukazuje się w serii "Dreszcze" Poradni K.

REKLAMA



W lesie zostaje porzucone dziecko. Po bezbronnym niemowlęciu pełzają insekty - larwy motyli. Przeżywa. Wiele lat później w spokojne życie dorosłego Jonasa gwałtownie wkracza przeszłość. Dręczą go pytania: kim byli jego rodzice i czemu go opuścili? Co to za dziwny talent, którym jest obdarzony? Czy powinien ukrywać swoją nieprzeciętną intuicję, czy odważnie za nią podążać? Jonas zaczyna pracę w tajemniczej firmie Apisec, która wydaje się wiedzieć o nim więcej niż on sam. Mężczyzna powoli odkrywa swoją historię. "Chłopiec motyl" to thriller o ścieżce do nieba - lub piekła - wiedzy. Łączy tajemnicę migrujących motyli z ludzką potrzebą szukania własnych korzeni.

Wkrótce po premierze książka Petera Stjernströma zebrała bardzo dobre recenzje, krytycy podkreślali jej wyjątkowy, mroczny klimat i to, że trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony: "Przerażająca, na poły fantastyczna opowieść o dawnych marzeniach i dzisiejszym strachu" - pisał najpoczytniejszy szwedzki dziennik "Dagens Nyheter". Szwedzka premiera odbyła się w maju tego roku, a już dziś prawa do książki kupiły między innymi: Estonia, Francja, Niemcy, Węgry, Litwa, Turcja i Wielka Brytania.




W Polsce "Chłopiec motyl" ukazuje się właśnie nakładem wydawnictwa Poradnia K. Jednym z jego pierwszych czytelników jest Mariusz Czubaj, autor powieści kryminalnych i laureat Nagrody Wielkiego Kalibru: "Obiecałem sobie, że nie będę polecał skandynawskich kryminałów. Że wystarczy. Tym razem zrobię wyjątek, a Peter Stjernström to kolejne nazwisko, które warto zapamiętać na mapie współczesnej powieści kryminalnej".

Peter Stjernström (urodzony 6 kwietnia 1960 roku) wiele lat temu porzucił karierę finansisty na rzecz literatury.  Pierwszą powieść, "Enn Mann", opublikował w 2003 roku.  Popularność przyniosła mu "Världens bästa bok" ("Najlepsza książka świata") z 2011roku, przetłumaczona dotąd na osiem języków i opublikowana m.in. w Anglii, Francji i Niemczech. Poza pisaniem zajmuje się promocją literatury szwedzkiej na świecie w założonej przez siebie agencji literackiej Grand.
 
Tytuł: "Chłopiec motyl"
Autor: Peter Stjernström
Tytuł oryginału: Fjärilspojken
Tłumaczenie: Inga Sawicka
Seria: "Dreszcze"
Liczba stron: 320
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 135 x 205
Cena: 39,90 PLN
Premiera: 20.10.2015
Strona internetowa autora: www.peterstjernstrom.com
Książka dostępna na www.sklep.poradniak.pl

kp | Go Culture

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj