KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Walka o pierwsze miejsce: oryginalne części do maszyn kontra zamienniki!

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Chyba każdy przedsiębiorca posiadający w swojej firmie maszyny budowlane, stanął kiedyś przed podobnym dylematem: Kupić oryginalne części od producenta czy może ich tańsze zamienniki? Odpowiedź, wbrew pozorom, nie jest prosta, a oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Jaka jest prawda? Czym różnią się obie opcje i co każda z nich oznacza dla przedsiębiorcy? Problem odwiecznej walki oryginałów z zamiennikami spróbujemy przybliżyć wam w niniejszym artykule.

REKLAMA


Zamienniki nie takie straszne
Wielu przedsiębiorców obawia się tego, że kupując zamienniki kupują przysłowiowego „kota w worku”. Nie mają pewności czy dana część będzie tak samo wytrzymała i żywotna, jak oryginał. Warto w tym momencie uspokoić wspomnieć o tym, że wytrzymałość części do maszyn nie zależy od firmy, która je wyprodukowała. Ważny jest wykorzystany materiał oraz proces obróbki, jakiemu został poddany. Jeśli zamiennik spełnia niezbędne normy wytrzymałościowe, nie ma obaw, że zawiedzie.

Dużą zaletą zamienników jest natomiast ich cena. Różnice bywają naprawdę spore, co powoduje, że wielu przedsiębiorców patrzy na nie podejrzliwym okiem. Niepotrzebnie, ponieważ ważna jest nie cena, a wykorzystane rozwiązania technologiczne - nierzadko najlepsze zamienniki charakteryzują się zaskakująco niską ceną.

Siła oryginału
Osoby pragnące kupić oryginalne części do maszyn budowlanych już na starcie muszą liczyć się z wyższymi niż w przypadku zamienników kosztami. Płaci się za markę oraz (teoretycznie) idącą z nią w parze jakość. Kupując części od producenta macie jednak pewność, że ich żywotność i funkcjonalność będzie taka, jak w przypadku wymienianych elementów. Dodatkową zaletą jest gwarancja kompatybilności ze wszystkimi podzespołami oraz oferta gwarancyjna (dużo bardziej atrakcyjna niż w przypadku zamienników).

Ze względu na wysoką cenę części oryginalnych, wielu przedsiębiorców decyduje się na nie jedynie w przypadku awarii kluczowych podzespołów. Mniej ważne elementy z powodzeniem zastępują tańszymi zamiennikami.

Walkę wygrywają...
Części oryginalne! Nie! Zamienniki! Ostatecznie trudno jednoznacznie wskazać zwycięzcę, dlatego uczciwym rezultatem walki będzie remis. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy - w niektórych przypadkach lepiej sprawdzi się pierwsze, w innych zaś - drugie. Odpowiednie balansowanie między częściami oryginalnymi, a ich zamiennikami zagwarantuje Wam jednak sprawne maszyny i niemałe oszczędności. Więcej informacji dotyczących doboru części zamiennych znajdziecie na stronie: http://cemasz.pl/czesci-do-maszyn/.

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?