Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Zaniżone odszkodowanie po wypadku. Jak uzyskać należne środki pieniężne od ubezpieczyciela?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Poszkodowani wiążą ogromne nadzieje z uzyskanym po wypadku odszkodowaniem. Otrzymując odpowiednią sumę środków mogą szybko naprawić uszkodzony pojazd. Niestety, praktyka pokazuje, że poszkodowani nagminnie otrzymują zaniżone rekompensaty od zakładów ubezpieczeń. Sprawa nie jest przegrana, a poszkodowany nie musi godzić się na nierzetelne działanie ubezpieczyciela. W poniższym artykule zaprezentujemy trzy sposoby na uzyskanie wyższego odszkodowania po wypadku komunikacyjnym.

REKLAMAOdwołanie od decyzji ubezpieczyciela
Zakłady ubezpieczeń oceniając szkodę nagminnie zaniżają jej wartość. Bazując na niewiedzy i bierności poszkodowanych liczą, że przyjmą rażąco niską stawkę. Ubezpieczyciele to podmioty, którym nie w smak jest wypłacanie wysokich odszkodowań powypadkowych. Pierwszym sposobem na wywalczenie wyższej rekompensaty jest złożenie odwołania.

Zgodnie z literą prawa każdy poszkodowany ma 14 dni od otrzymania decyzji od ubezpieczyciela na złożenie odwołania. W dokumencie kwestionującym wysokość proponowanego odszkodowania należy w rzetelny sposób przedstawić, dlaczego oferowana stawka uniemożliwia naprawę pojazdu. Należy zawsze stosować argumentację popartą dowodami w postaci kosztorysu z warsztatu lub opinii niezależnego rzeczoznawcy. Jeśli do zaniżenia odszkodowania doszło w skutek zastosowania części zamiennych lub amortyzacji części należy wskazać ten fakt. Sposobów na zaniżenie wyceny naprawy jest wiele. Fachowa ocena kosztorysu jest niezbędna, gdyż złożenie odwołania bez solidnych argumentów nie ma sensu, ponieważ ubezpieczyciel szybko odeprze tak nierzetelne pismo.

Dopłaty do zaniżonych odszkodowań
Poszkodowani bojąc się długiej batalii z ubezpieczycielem. Dochodzenie odszkodowań to spore wyzwanie, dlatego rezygnują z należnych środków pieniężnych. Dobrym rozwiązaniem na uzyskanie godnej rekompensaty jest skorzystanie z dopłaty do odszkodowania. O czym mowa? To świadczenie wypłacane przez doświadczone kancelarie odszkodowawcze np. Automobilis. Po bezpłatnej ocenie dokumentacji zgromadzonej w sprawie kancelaria proponuje wysokość dopłaty/ wyrównania dla poszkodowanego. Przystając na propozycję firma odszkodowawcza od ręki wypłaca gotówkę poszkodowanemu, a następnie we własnym zakresie dochodzi zwrotu od zakładu ubezpieczeń. Jest to szybki i bezpieczny sposób na uzyskanie środków pieniężnych bez żmudnej i ryzykownej walki z ubezpieczycielem.

Sąd rozstrzygnie spór z zakładem ubezpieczeń
Innym sposobem na dochodzenie odszkodowania jest skierowanie sprawy do sądu. Poszkodowani nie posiadający odpowiedniej wiedzy prawnej, a także zdolności negocjacyjnych nie powinni porywać się na ten krok. Zakłady Ubezpieczeń dysponują sztabem prawników, którzy będą na każdym kroku kwestionować nasze żądanie. Kierując sprawę do sądu musimy znaleźć prawnika, który będzie rzetelnie reprezentować nasze interesy. Postępowanie sądowe wymaga od poszkodowanego wniesienia opłaty sądowej, a także opłacenia reprezentacji mecenasa. Ten sposób dochodzenia roszczeń jest też obarczony pewnym ryzykiem. Przegrywając sprawę poszkodowany jest zobowiązany do pokrycia kosztów prowadzenia postępowanie przez stronę przeciwną.

 

 • autor: Redakcja

2 komentarzy

 • karolina34

  Jak dla mnie to najlepszym rozwiązaniem na to, aby odzyskać odszkodowanie jest pomoc specjalistycznej firmy. Na pewno warto zgłosić się do EuCO. Oni są ok.

  Zgłoś nadużycie karolina34 sobota, 16, grudzień 2017 23:46 Link do komentarza
 • mirella

  Prawda jest taka, że tylko profesjonalna firma odszkodowawcza może nam pomóc odzyskać odszkodowanie za szkody na osobie czy też dopłacić do otrzymanego odszkodowania. Z tego co wiem, to opinie o EuCO są bardzo dobre i dlatego też właśnie z usług tej firmy wato skorzystać.

  Zgłoś nadużycie mirella środa, 24, maj 2017 22:54 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj