KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Przepłacasz na OC? Zmień towarzystwo

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Przeraża Cię wysokość składki na OC? Jeśli widzisz, że Twój obecny ubezpieczyciel nie zapewnia konkurencyjnej oferty, nie wahaj się ani chwili i zmień go na inne towarzystwo, które zaproponuje niższą cenę. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak to zrobić legalnie i bezpiecznie.

REKLAMA


Liczy się cena
Wysokość składki na obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest obliczana indywidualnie w każdym towarzystwie. Jak wiesz, nie istnieje jedna, uniwersalna cena OC, a wszystkie firmy stosują własne kryteria do jej wyliczenia. Towarzystwo, które wczoraj oferowało najtańszą polisę, jutro może znacząco podnieść wysokość składki. Jeśli przydarzyła Ci się taka sytuacja, nie musisz się na nią godzić - wystarczy, że znajdziesz tańszą ofertę i zmienisz ubezpieczyciela, a oszczędzisz nawet kilkaset zł.

Nie podejmuj jednak pochopnych decyzji. Widząc, że Twój obecny ubezpieczyciel znacząco podniósł stawkę, złóż wypowiedzenie umowy OC dopiero, gdy będziesz miał pewność, że udało Ci się wyszukać tańszą ofertę. Znajdziesz ją w Internecie przy pomocy specjalnych porównywarek ubezpieczeniowych, jak również w biurze u agenta lub w agencji ubezpieczeniowej. Kluczowe jest w tym przypadku porównanie jak największej liczby polis, tak aby z możliwie dużego grona ofert wybrać tę najtańszą.

Porównuj i oszczędzaj
Pod żadnym pozorem nie przywiązuj się do jednego towarzystwa i jeśli tylko zauważysz, że inny ubezpieczyciel proponuje tańsze OC, nie wahaj się skorzystać z okazji. Z tytułu kontynuacji polisy w jednej firmie nie otrzymujesz żadnych wymiernych korzyści. Przy zakupie liczy się tylko cena i wyłącznie na nią zwracaj uwagę. Nie daj się skusić miłą obsługą ani uśmiechem sprzedawcy, bo w ten sposób nie zaoszczędzisz.

Gdy kończy się ważność Twojej aktualnej polisy, włącz kalkulator OC - najtaniejuagenta.pl jest przykładem takiego kalkulatora - i zacznij poszukiwania. Uzupełnij formularz, wpisując w nim informacje dotyczące Twojej osoby i ubezpieczanego samochodu, a następnie przejrzyj wygenerowane oferty. Jeśli okaże się, że na liście znajdują się polisy tańsze niż propozycja Twojego obecnego towarzystwa, bez wahania wykup jedną z nich i zrezygnuj z aktualnego OC. W ten sposób możesz oszczędzić kilkaset zł lub nawet więcej - tyle wynoszą różnice w cenie ubezpieczenia w zależności od towarzystwa.

Jeżeli chcesz zrezygnować z obecnego OC, pamiętaj, żeby złożyć wypowiedzenie i wykupić nową polisę nie później niż przed wygaśnięciem bieżącego ubezpieczenia. Nawet jeden dzień bez OC stanowi bowiem podstawę do ukarania grzywną, przy czym brak polisy dłużej niż 14 dni skutkuje maksymalną karą w wysokości 4200 zł.

 

 • autor: Redakcja

3 komentarzy

 • tadd

  Sporo jest porównywarek w sieci. Dobry jest też kalkulator cuk.

  Zgłoś nadużycie tadd czwartek, 30, listopad 2017 14:21 Link do komentarza
 • młody konsultant

  Nie, nie prawdaż, Nie ma takiego obowiązku, to nie lokowanie produktu w TV.

  Zgłoś nadużycie młody konsultant piątek, 24, listopad 2017 22:40 Link do komentarza
 • Stary Agent

  Redakcjo,

  ciekawe, dlaczego nikt nie podpisał się nazwiskiem pod tym, jakże słabym merytorycznie i wprowadzającym w błąd, tekstem?
  Ponadto zwykła przyzwoitość nakazuje opatrzyć taki materiał tagiem "Artykuł sponsorowany, nieprawdaż? :-)

  Stary Agent

  Zgłoś nadużycie Stary Agent piątek, 24, listopad 2017 22:03 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?