Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Jak wypożyczyć samochód aby nie żałować? O tym musisz pamiętać!

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Wypożyczanie samochodu to duża wygoda dla osób podróżujących służbowo, ale i dla klientów indywidualnych szukających samochodu na jeden dzień lub na dłuższy wyjazd poza miasto. Trzeba jednak pamiętać, żeby dokładnie wybierać firmę, z jakiej się wypożyczy samochód i zwracać uwagę na kilka podstawowych kwestii. Dzięki temu nie będziemy w przyszłości żałować swojego wyboru.

REKLAMAKto może wypożyczyć samochód z wypożyczalni?
Każda wypożyczalnia samochodów ma swoją politykę działania i w niektórych punktach zasady wypożyczania mogą się różnić. Jednak zazwyczaj samochody mogą wypożyczać osoby, które mają prawo jazdy (niekiedy wymagany jest określony staż jako kierowca) i mają obywatelstwo polskie. Dodatkowo przy wypożyczaniu samochodu potrzebny jest dokument potwierdzający tożsamość. Może to być dowód osobisty lub paszport. Trzeba pamiętać, że niektóre wypożyczalnie mogą sobie życzyć kaucji za wynajem samochodu, jeżeli osoba nie posiada polskiego obywatelstwa. Przykładowy regulamin wypożyczania samochodów można znaleźć na stronie wypożyczalni carfree.pl.

Co jest ważne przy wypożyczaniu samochodu?
Wiele osób, które po raz pierwszy wypożyczają samochód, zastanawia się, jak wygląda sam proces jego wynajmu. Takie informacje można znaleźć na stronach wypożyczalni, a także w artykule Wypożyczenie samochodu w Rzeszowie – poradnik krok po kroku. Warto też wiedzieć na, co dokładnie zwrócić uwagę w czasie wynajmowania samochodu. Przede wszystkim trzeba dokładnie zapoznać się z treścią regulaminu wypożyczalni, a także z treścią przygotowanej dla nas umowy i protokołem odbioru samochodu. Jeżeli nie ma żadnych wątpliwości, można podpisywać dokumenty. Warto szczególnie zwrócić uwagę na opłaty dodatkowe, a także to, w jaki sposób rozwiązywana jest kwestia paliwowa w firmie. W przypadku, gdy podczas sprawdzania samochodu zauważymy coś, co nie zostało ujęte w protokole, należy o tym poinformować pracownika firmy. Warto też dowiedzieć się, czy firma oferuje możliwość rezerwacji wybranego samochodu online, co znacznie przyśpiesza wszelkie formalności związane z wypożyczeniem.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj