KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Ekologiczna jazda przez całą Polskę

Ruszyła ogólnopolska kampania outdoorowa promująca ekojazdę. Od 1 czerwca billboardy w całym kraju zapraszają kierowców do zapoznania się z tajnikami ekologicznego prowadzenia pojazdów. Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Informacji o Środowisku UNEP/GRID-Warszawa.

REKLAMAPlakat eksponowany na tablicach wybrany został w otwartym konkursie. Wszyscy fani i entuzjaści ekologicznej jazdy mogli spróbować swoich sił i przedstawić pomysły na zainteresowanie użytkowników dróg tą tematyka. Zwyciężyła praca autorstwa Pauliny Kosmy. Plakat obrazowo przedstawia oddziaływanie samochodów na środowisko. Zielone, pasiaste tło „zanieczyszczają” spaliny emitowane przez odznaczony białym konturem pojazd. Pozornie monotonny obraz skłania do uważnego przyjrzenia się i wychwycenia trudno dostrzegalnych na pierwszy rzut oka elementów. Plakat – oszczędny w warstwie werbalnej – zawiera jedynie hasło: „Ekojazda?”.

Pytanie zawarte w haśle subtelnie proponuje odbiorcom reklamy rozpoczęcie poszukiwań odpowiedzi na pytanie: czym ekojazda jest i co daje nam i środowisku, w którym żyjemy? Mamy nadzieję, że ta nienachalna sugestia płynąca z plakatów skłoni Polaków do odwiedzenia serwisu Akademii Ekojazdy i wrzucenie „eco-biegu”- mówi Małgorzata Konkol, koordynator projektu (Centrum UNEP/GRID-Warszawa).

alt

Kampania jest częścią prowadzonej od  stycznia 2011 roku Akademii Ekojazdy. W ramach tego projektu Centrum UNEP/GRID-Warszawa prowadzi szereg działań edukacyjno-informacyjnych kierowanych do obecnych i przyszłych kierowców. Uruchomiony został portal społecznościowy www.akademiaekojazdy.pl – źródło informacji o ekologicznych aspektach motoryzacji, sposobach na mniej szkodliwą dla środowiska  jazdę oraz alternatywnych możliwościach transportu.  Przygotowane Vademecum ekologicznej jazdy trafiło do kursantów szkół jazdy w całej Polsce. Projekt podsumuje piknik rodzinny Miasteczko Ekologicznej i Bezpiecznej Jazdy 11 czerwca br. w warszawskim Parku Agrykola.

Podczas Pikniku będzie można m.in.: obejrzeć wystawę prac wyróżnionych w konkursie na reklamę ekojazdy, przeżyć wypadek samochodowy w symulatorze, nauczyć się pierwszej pomocy, poznać nowinki technologiczne w dziedzinie „zielonej motoryzacji” itp.

Anna Kołodziejczyk

  • autor: Anna Kołodziejczyk

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?