Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Całe województwo podkarpackie koduje podczas Europejskiego Tygodnia Kodowania

Całe województwo podkarpackie koduje podczas Europejskiego Tygodnia Kodowania Fot. facebook.com/CodeWeekPL

W sobotę (10.10) odbędzie się oficjalne otwarcie polskiej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania w Narodowym Instytucie Audiowizualnym w Warszawie. Wydarzenie będzie okazją do pochwalenia się imponującymi planami na tegoroczne obchody tego święta programistów. Między 10, a 18 października w całym kraju odbędą się setki wydarzeń organizowanych przez pasjonatów i promotorów uczenia się kompetencji cyfrowych.

REKLAMA- Już w tym momencie na mapie CodeWeek.eu jest więcej polskich wydarzeń niż rok temu - mówi Jarosław Lipszyc, prezes Fundacji Nowoczesna Polska organizującej krajową edycję Tygodnia Kodowania - Obecnie jest ich ponad 550, codziennie dodawanych jest kilkadziesiąt nowych. Swoje wydarzenia licznie zgłaszają grupy nieformalne, organizacje pozarządowe, szkoły, biblioteki, domy kultury, centra doskonalenia nauczycieli, start-upy i duże firmy.

- Kodowanie jest dla wszystkich, dlatego wspieramy organizację wydarzeń programistycznych wszędzie, w całej Polsce. Taki ogólnokrajowy zasięg stworzyliśmy razem z  »Mistrzami Kodowania«, programem, który zaraża pasją do kodowania wielu nauczycieli i uczniów - tłumaczy Blanka Fijołek, polska ambasadorka Tygodnia Kodowania i CSR & Sponsorship Senior Manager w Samsung Electronics Polska. - Teraz to oni przekazują swoją pasję innym uczestnikom zajęć. Bardzo cieszy mnie także ogromne zaangażowanie przedszkoli z rozpoczętego dopiero miesiąc temu programu »Mistrzowie Kodowania Junior« - to prawdziwe lokomotywy Europejskiego Tygodnia Kodowania!

W województwie podkarpackim na zainteresowanych czekają m.in. warsztaty dla dzieci i ich rodziców pt. "Programuj w Scratch'u" czy "Tworzymy Labirynt". Podsumowaniem Tygodnia Kodowania będzie Piknik Koderów oraz debata ekspercka "Jaka jest przyszłość nauki programowania w Polsce", która odbędzie się 16 października w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE - WARSZTATY:

- Programuj w Scratch'u - warsztat programowania dla dzieci w wieku 9-13 lat i ich rodziców.
12 października 2015, 15:30-17:00, Szkoła Podstawowa w Woli Zgłobieńskiej, Wola Zgłobieńska 140

- Programuj w Scratch'u - warsztat programowania dla dzieci w wieku 9-13 lat i ich rodziców.
15 października 2015, Szkoła Podstawowa nr 25 w Rzeszowie, ul. Starzyńskiego 17

- Programuj w Scratch'u - warsztat programowania dla dzieci w wieku 9-13 lat i ich rodziców.
16 października 2015, 14:00-15:30, Szkoła Podstawowa w Boguchwale, Tkaczowa 156

- Programuj w Scratch'u - warsztat programowania dla dzieci w wieku 9-13 lat i ich rodziców.
13 października 2015, 15:30-17:00, Szkoła Podstawowa nr 25 w Rzeszowie, ul. Starzyńskiego 17

- Tworzymy labirynt - warsztat programowania dla dzieci w wieku 9-13 lat i ich rodziców.
12 października 2015, 13:30-15:00, Szkoła Podstawowa w Zgłobniu, Zgłobień 71

Zawsze aktualna pełna lista wydarzeń wraz z dodatkowymi informacjami jest dostępna na stronie events.codeweek.eu. Wiele informacji organizatorzy umieszczają także na polskiej stronie codeweek.org.pl oraz na profilach w mediach społecznościowych - twitter.com/codeweekpl i facebook.com/CodeWeekPL.

Polskim koordynatorem tegorocznego Tygodnia Kodowania jest Fundacja Nowoczesna Polska, natomiast głównym partnerem został program "Mistrzowie Kodowania". Działania są dofinansowane przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Partnerami działań są: Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych, Stowarzyszenie Talent, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacja Media 3.0 oraz Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki. Polskimi ambasadorami akcji zostali Blanka Fijołek z Samsung Electronics Polska i Kamil Sijko z Fundacji CoderDojo.

* * *
O programie "Mistrzowie Kodowania"
Flagowy program edukacyjny firmy Samsung Electronics Polska, który realizowany jest we współpracy ze szkołami podstawowymi, gimnazjalnymi i ponadgimnazjalnymi, ma na celu rozwijanie nowoczesnego systemu edukacji w Polsce. Opiera się na lekcjach programowania m.in. w intuicyjnym języku Scratch, który dzięki obrazkowemu interfejsowi jest idealny dla młodszych dzieci. Do tej pory umiejętności programistyczne pod okiem ponad 1300 nauczycieli rozwinęło blisko 50 000 dzieci z 630 szkół w całej Polsce, a wraz z kolejną edycją liczby te wzrosną do około 3000 nauczycieli i 100 000 uczniów z 1200 szkół.

ag

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj