KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

ROWER POMAGA - trwa ekologiczna akcja fundacji Arka

Trwa II edycja ogólnopolskiej akcji ROWER POMAGA. Organizator - Fundacja Ekologiczna ARKA w tym roku zaprasza do współpracy gminy z całej Polski.

REKLAMA


Serce z 50 kół
W ramach akcji ARKA przygotowuje dla zainteresowanych gmin widowiskowy happening, podczas którego wspólnie z uczniami ułożymy ogromne rowerowe serce z 50 rowerowych kół z recyklingu.

- Każde koło symbolizuje rower, który w tym roku chcemy przekazać dzięki Waszemu zaangażowaniu dzieciom. Po happeningu odbędą się warsztaty ekologiczne - mówią przedstawiciele Arki.

Ograniczanie emisji CO2
Tradycyjnie akcja łączy tematykę ekologiczną i społeczną. - Namawiamy wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl. W specjalnym kalkulatorze mogą oni zobaczyć, o ile ograniczyli emisję CO2, dzięki zastąpieniu samochodu dwoma kółkami - tłumaczą przedstawiciele II edycji ROWER POMAGA.

Rowery dla dzieci
Za każde 20 000 wspólnie przejechanych na rowerach kilometrów dzięki sponsorom fundacja przekaże dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych ich wymarzony rower. - Dzięki Waszemu niewielkiemu wsparciu akcji ROWER POMAGA wspólnie możemy sprawić im wielką radość. Wystarczy wpisywać przejechane na rowerze kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl - dodają.

Sukces I edycji
Tytułowy ROWER POMAGA łączy w sobie wiele elementów. To ochrona środowiska, dbanie o własne zdrowie i ważny cel społeczny. Zeszłoroczna akcja okazała się dużym sukcesem. Uczestnicy przejechali ponad 120 tysięcy kilometrów. Dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych rozdano 24 wymarzone rowery.

Arka szuka wolontariuszy i partnerów akcji, a także kolejnych sponsorów na rowery dla dzieci.

Kampania "Zadbaj o klimat" dofinansowana jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

du/red.

  • autor: du/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?