KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Koszty ubezpieczenia OC zależne od stylu jazdy?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego właściciela pojazdu. Denerwujesz się, że zakup polisy pochłania sporą sumę pieniędzy? W takim razie musisz wiedzieć, że być może już wkrótce będziesz mógł otrzymać sporą zniżkę. Jaki związek będzie miał z nią twój styl jazdy?

REKLAMA


Wysokość składki, którą jesteś zobowiązany uiścić tytułem ubezpieczenia OC, zależy od kilku czynników, m.in. twojego wieku czy modelu użytkowanego samochodu. Już wkrótce może to się zmienić - wszystko zależy od tego, czy na polskim rynku pojawią się ubezpieczenia typu UBI, czyli Usage Based Insurance. Dziś są one dostępne dla klientów m.in. z Wielkiej Brytanii i Japonii. Czym się różnią od tradycyjnych ubezpieczeń?

Bo styl jazdy ma znaczenie
W przypadku ubezpieczenia OC typu UBI znaczenie ma styl jazdy kierowcy. Zanim zatem przedstawiciel ubezpieczyciela zaproponuje wysokość składki polisy, w pojeździe użytkowanym przez osobę zainteresowaną nabyciem ubezpieczenia zostaje zamontowane specjalne urządzenie, które zbierze dane na temat tego, w jaki sposób porusza się on po drodze. Ci, którzy jeżdżą zgodnie z przepisami i ostrożnie, mogą liczyć, że otrzymają lepszą ofertą niż pozostali kierowcy. W efekcie zapłacą mniej.

W Polsce właściciele pojazdów mechanicznych nie mogą jeszcze skorzystać z ubezpieczenia OC typu UBI - wciąż jest wiele barier, głównie natury prawnej, które uniemożliwiają wprowadzenie tego produktu na rynek. Być może jednak również ty będziesz mógł już wkrótce zakupić obowiązkową polisę OC po niższej niż dotychczas cenie - wystarczy tylko, że będziesz pamiętał o zachowaniu ostrożności na drodze. Wyrobienie sobie dobrych nawyków przyda się wówczas, gdy konieczne będzie udowodnienie, że pamiętasz o nich na co dzień.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC?
Zamiast podawać konkretne kwoty, większość właścicieli pojazdów mechanicznych mówi po prostu: za dużo. Faktycznie, podpisanie umowy o ubezpieczenie OC wiąże się z koniecznością wyjęcia z portfela sporej kwoty. Czy jest szansa, abyś do momentu wprowadzenia ubezpieczenia typu UBI, mógł obniżyć koszty zakupu tego ubezpieczenia? Okazuje się, że tak - wystarczy, że w Rankomat.pl wyszukasz najlepsze ubezpieczenie OC.

Wspomniana wyżej internetowa porównywarka cen OC - Rankomat pozwoli ci szybko wybrać najkorzystniejszą polisę OC i AC. W serwisie jest dostępnych ponad 50 ubezpieczeń różnych towarzystw ubezpieczeniowych działających na rynku. W efekcie nie musisz odwiedzać stron internetowych poszczególnych ubezpieczycieli. Na stronie znajdziesz również wiele porad dotyczących tego, jak korzystnie wybrać ubezpieczenie OC. Czy nie powinieneś zatem jak najszybciej odwiedzić tego portalu, aby nie przepłacać?

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?