Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Nie bój się szybkich randek, to także coś dla ciebie

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Kiedyś ludzi kojarzyli swaci. Potem nastały i - choć już nieliczne - nadal działają biura matrymonialne. Po nich przyszła pora na najrozmaitsze internetowe serwisy randkowe, wreszcie też tzw. szybkie randki. Podczas jednego spotkania uczestnik odbywa kilkanaście krótkich rozmów i zaznacza na liście osoby, z którymi chciałby kontynuować znajomość. Jeśli znajdzie się na liście którejś z tych osób, otrzymuje jej dane kontaktowe.

Tylko dla nieudaczników?
Zarówno portale randkowe, jak i serwisy organizujące speed dating, jak choćby speed-dates.pl, mają swoich zwolenników i przeciwników. Ci ostatni reprezentują na ogół pogląd, że człowiek "atrakcyjny, na pewnym poziomie" zawsze znajdzie drugą połówkę, czy to na jakiś czas, czy to na stałe, bo po prostu ma powodzenie. Skoro tak, to wszelkie organizowane randki są tylko dla ludzi niewiele sobą reprezentujących, niemających powodzenia u płci przeciwnej. Na szybkie randki przychodzą więc tylko ludzie mierni lub wręcz beznadziejni, wszyscy inni potrafią sobie poradzić inaczej.

A jednak warto, bo perełki się zdarzają
Praktyka dowodzi jednak, że to mit. Uczestnikami szybkich randek są najrozmaitsi ludzie, reprezentując cały przekrój społeczeństwa. Bywają wśród nich ludzie ze wszech miar atrakcyjni i warci poznania, choć oczywiście nie o wszystkich da się to powiedzieć.

Nie ma przecież reguły nakazującej poznawanie partnerek i partnerów wyłącznie w klubach, na dyskotekach itp. Wielu młodych ludzi nie przepada za takimi miejscami. Jedni wolą ciszę i kameralną atmosferę, inni są domownikami, jeszcze inni uważają, że jeśli już mają kogoś spotkać, to niech to nie będzie ktoś, kto w każdy piątek wieczorem wraca z klubu, na dodatek niespecjalnie trzeźwy.

Grunt to dobra zabawa
Na szybkie randki przychodzą też ludzie, którzy chcą po prostu spędzić miłe popołudnie lub wieczór, pogawędzić z kilkunastoma innymi osobami i dobrze się bawić. Ewentualne poznanie kogoś ciekawego traktują nie jako cel, który trzeba osiągnąć za wszelką cenę, lecz jako coś, co być może się zdarzy, choć wcale nie musi. Oni właśnie z takich spotkań wynoszą najwięcej bez względu na to, czy trafił im się ktoś ciekawy, wart kolejnego spotkania.

"Same księżniczki, które trzeba zabawiać i które pytają od razu o zarobki". "Sami nudziarze albo troglodyci, marzący o szybkim seksie". Oczywiście można trafić i na taki zestaw - bo nigdy nie wiadomo, jakich ludzi zgromadzi dane spotkanie. I na tym też polega urok szybkich randek: nie wiadomo, co się wydarzy. Dla ludzi z poczuciem humoru i ego utrzymywanym w rozsądnych granicach speed dating to świetna zabawa, na którą można się wybrać nawet w towarzystwie kogoś znajomego płci tej samej lub odmiennej - nic nie stoi na przeszkodzie.

Idź śmiało, to nie wstyd
Jeśli naprawdę chcesz kogoś poznać, to nie ma znaczenia, jak to zrobisz. Każdy sposób jest dobry, zwłaszcza gdy samotność doskwiera. Żałować będziesz dopiero, gdy na podjęcie takiej czy innej próby będzie już za późno.

Choć kto wie, może pojawią się kiedyś także szybkie randki dla 70-latków?

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj