Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Wyślij paczkę i nie przepłacaj!

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Wysyłaj taniej - plan InPost na zawojowanie polskiego rynku logistyki.
Przesyłki kurierskie są wg raportu Gemius o e-commerce w Polsce najpopularniejszą formą dostawy ze sklepów internetowych w Polsce. Tani kurier jest więc na wagę złota. Zaraz za usługami kurierskimi, z wynikiem o zaledwie kilka punktów procentowych niższym, plasują się dostawy do paczkomatów.

REKLAMAJedynym dostawcą usług paczkomatowych w Polsce jest InPost. I wszystko wskazuje na to, że długo jeszcze tak będzie. Wprawdzie Poczta Polska wspólnie z Biedronką planują wejście na ten rynek, ale z oszałamiającą liczbą 200 paczkomatów, które zamierzają ustawić w tym roku nieprędko zaczną być poważną konkurencją. Inni konkurenci ponoć są na etapie planowania. Jednocześnie InPost jest też trzecią największą w Polsce firmą kurierską (wg raportu Gemius “e-commerce w Polsce 2019”) i to mimo późnego startu (na rynku usług kurierskich od 2015 roku). InPost już jest więc na dobrej drodze do zdominowania polskiego rynku logistyki. Nie ustaje jednak w wysiłkach zmierzających do zdobycia nowych klientów. Ich kolejny pomysł jest banalnie prosty: wysyłaj taniej. Oferując usługę konkurencyjną zarówno pod względem wygody korzystania jak i ceny, InPost chce powiększyć swój udział w rynku, tym razem celując w klientów indywidualnych.

Tania paczka z InPost - co i jak
Jak więc skorzystać z tej atrakcyjnej oferty? Dla klientów przygodnych InPost oferuje usługę szybkie nadania, w ramach której najmniejszą paczkę (o wymiarach 8x38x64 cm) można nadać z paczkomatu do paczkomatu już za 12,99 zł. Wystarczy wypełnić formularz na stronie inpost.pl/SzybkieNadania/. Wybór dostępnych opcji (3 gabaryty paczek i odbiór w paczkomacie lub dostawa kurierem) zilustrowany jest przejrzystymi ikonkami, a jedyne potrzebne dane to adres e-mail i nr tel. odbiorcy i nadawcy oraz wybór paczkomatu nadawczego i odbiorczego (opcjonalnie adres dostawy kurierem).

Płaci się przelewem on-line, a cała procedura trwa parę minut i nie wymaga zakładania konta w systemie InPostu. Osoby, które takie konto jednak mają, mogą zaoszczędzić kolejną złotówkę generując etykietę nadawczą w Managerze Paczek InPost. Mają wtedy również dostęp do dodatkowych opcji - np. za 4 zł z groszami kurier przyjedzie do klienta odebrać przesyłki (także te, które mają być dostarczone do paczkomatu).

Czy InPost dąży do dominacji na Polskim rynku? Na pewno (jak każda duża firma). Ale jeżeli drogą do tej dominacji ma być obniżanie cen i ułatwianie życia klientom, to jakoś to zniosę.


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj