KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zachęć Manna do biegania

Ruszyła kampania społeczna, której celem jest zachęcenie Polaków do uczestnictwa w darmowych treningach pod okiem profesjonalnych trenerów z programu BiegamBoLubię.

REKLAMA


Czy Wojciech Mann zacznie biegać? To pytanie zadaje sobie ostatnio coraz więcej ludzi. Wszystko zaczęło się od prima-aprillisowego żartu, jaki zaserwował słuchaczom Radiowej Trójki prowadzący poranną audycję. Wojciech Mann w rozmowie ze swoim redakcyjnym kolegą, Krzysztofem Łoniewskim, zadeklarował, że ma ochotę zacząć trenować bieganie.

Na odzew nie trzeba było długo czekać. Już chwilę potem zaczęły pojawiać się na antenie biegowe porady od pomocnych słuchaczy. Temat podchwyciła redakcja sportowa Programu Trzeciego PR, która zamieniła niewinny żart w prawdziwą akcję "Zachęć Manna do biegania!".

Powstała specjalna strona www, a na niej pojawił się "Mannifest" - odezwa i zachęta skierowana do głównego bohatera akcji. Poprzez stronę www internauci mogą przesyłać również własny motywator - film, zdjęcie czy motywujący tekst, który zostanie opublikowany na stronie www.biegambolubie.com.pl/zachecmanna/

Do akcji spontanicznie dołączyli sportowcy i celebryci, zgłaszając się ze swoimi filmami, w których przekonują i motywują Wojciecha Manna do biegania. Do motywujących pana Wojciecha dołączyli już m.in. Anna Lewandowska, Monika Pyrek, Maciej Kurzajewski, Kuba Przygoński, Sebastian Chmara, Artur Andrus, Marta Kuligowska i Robert Kantereit, Artur Partyka, Michał Olszański, Marek Plawgo oraz Katarzyna Bachleda-Curuś, Joanna Jóźwik, Przemysław Iwańczyk, Piotr Stelmach, Paweł Czapiewski, Michał Gąsiorowski, Adam Klein...

Zatem czy jest szansa, by namówić Wojciecha Manna do biegania, a tym samym zachęcić Polaków do uczestnictwa w darmowych treningach? Jak zapowiadają organizatorzy, wszystko przed nami. Na pewno warto śledzić akcje "Zachęć Manna do biegania!" na stronie www.biegambolubie.com.pl/zachecmanna/ i zobaczyć, czy rzeczywiście Wojciech Mann niesiony dopingiem słuchaczy oraz internautów ruszy truchtem, a z jego ust usłyszymy: "Biegam bo lubię!".

Akcja "Zachęć Manna do Biegania" ma na celu zwrócenie uwagi na problem bezpiecznego trenowania.

Osoby będące na początku swojej biegowej przygody są w różnej kondycji fizycznej. Niektórzy są otyli, inni w słusznym wieku, a jeszcze inni nie mają pojęcia o jakimkolwiek sporcie. Próbują jednak coś ze sobą zrobić, uprzykrzają bieganie, zniechęcają i prowadzą do drobnych kontuzji i poważniejszych urazów.

Darmowe zajęcia z profesjonalnym trenerem
- W ramach realizowanej akcji Biegam Bo Lubię, największego niekomercyjnego projektu w Polsce promującego ideę biegania, zapewniamy cotygodniowe, darmowe spotkania z profesjonalnymi trenerami. Staramy się, aby radość z biegania była w zasięgu każdego, a treningowe początki, dzięki wsparciu trenerów i innych biegaczy, stały się jak najłatwiejsze. Nasi trenerzy to profesjonaliści. Posiadają nie tylko fachową wiedzę i przygotowanie, ale sami biegają i osiągają sukcesy nie tylko w Polsce, ale i na arenach międzynarodowych - mówi Katarzyna Machaj z Fundacji Wychowanie przez Sport.

- Dzięki Akcji "Zachęć Manna Do Biegania" chcemy dotrzeć do jak najszerszej grupy osób, i zapewnić im bezpieczny biegowy start - dodaje Katarzyna Machaj.

Co zyskują uczestnicy darmowych zajęć BBL?
Rozpoczęcie treningów pod okiem profesjonalnego trenera to jedna z najlepszych rzeczy, jaką może dla siebie zrobić początkujący biegacz. Oto najważniejsze rzeczy, jakich można dowiedzieć się podczas BBL-owych treningów:

1. Zalecenia ruchowe - czy już jesteś gotowy aby wystartować biegiem
2. Prawidłowa rozgrzewka przed i schładzanie po treningu
3. Rozciąganie statyczne i dynamiczne
4. Technika biegu - korekta postawy i techniki
5. Plany treningowe
6. Ćwiczenia stabilizujące i mobilizujące
7. Odżywianie
8. Wsparcie przy przygotowaniu do zawodów
...i wiele, wiele innych.

Na stronę www.biegambolubię.pl znajduje się pełna lista stadionów, na których prowadzone są zajęcia.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?