KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Koloryzacja, która nie niszczy włosów - czy to możliwe? Poznaj wyjątkową gamę farb do włosów Garnier Color Sensation!

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

W dzisiejszych czasach farbowanie włosów stało się bardzo powszechną czynnością - decydują się na nią zarówno młode kobiety, które pragną wprowadzać co jakiś czas zmiany w swoim wyglądzie, jak również starsze panie, dla których koloryzacja włosów jest jedynym sposobem na skuteczne pokrycie siwych włosów. Trzeba też zaznaczyć, że coraz większą popularnością cieszy się farbowanie włosów w domu - to nie tylko duża oszczędność czasu, ale też pieniędzy, bowiem piękny kolor włosów możemy uzyskać dzięki dostępnym w drogeriach profesjonalnym farbom do włosów. Czy niszczą one włosy bardziej niż środki do koloryzacji stosowane w salonach fryzjerskich? W czym tkwi wyjątkowość farb do włosów z gamy Garnier Color Sensation? I jak farbować włosy w domu, by efekt przypominał koloryzację wykonaną przez profesjonalnego fryzjera?

REKLAMA


Czy farby do włosów z drogerii są gorsze?
Wśród wielu pań panuje mylne przekonanie, że farby do włosów z drogerii są mniej skuteczne w swoim działaniu niż środki do koloryzacji, które stosuje się w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Prawda jest jednak taka, że w tym przypadku zdecydowanie bardziej liczy się doświadczenie osoby farbującej, umiejętność dopasowania odpowiedniego koloru farby do typu urody czy chociażby mieszanie ze sobą dwóch lub nawet trzech odcieni różnych farb niż jakość samej farby. Zarówno farby z drogerii, jak i profesjonalne środki do koloryzacji włosów posiadają w swoim składzie amoniak, który w pewnym stopniu ma niekorzystny wpływ na kondycję naszych włosów. W związku z tym farby z drogerii nie niszczą włosów bardziej niż inne produkty.

Garnier Color Sensation - wyjątkowe farby z olejkami!
Decydując się na zakup farby do włosów z drogerii warto przede wszystkim zwrócić uwagę na produkty oferowane przez markę Garnier. Farby do włosów Garnier Color Sensation to kremy koloryzujące do trwałej koloryzacji, których skład został wzbogacony masą perłową oraz olejkiem kwiatowym, dzięki czemu włosy po koloryzacji są nie tylko lśniące, ale też odpowiednio odżywione. Masa perłowa w farbie do włosów Garnier Color Sensation odbija światło, przynosząc efekt lustrzanego blasku. Można powiedzieć, że w porównaniu do koloryzacji w salonie fryzjerskim, farbowanie włosów w domu jest chwilą przyjemności, bowiem farba odznacza się również bardzo przyjemnym aromatem. Biorąc pod uwagę ofertę marki Garnier warto również przyjrzeć się bliżej farbom z gamy Garnier Color Naturals i Olia - panie pokochały trwałe i półtrwałe farby do włosów za unikalne połączenie koloryzacji wraz z pielęgnacją.

Jak farbować włosy w domu?
-
Wbrew pozorom, przeprowadzenie domowej koloryzacji włosów nie jest trudnym zadaniem, aczkolwiek należy trzymać się kilku prostych zasad, które ułatwią nam cały proces farbowania.

- Przed rozpoczęciem koloryzacji warto przygotować sobie kilka niezbędnych przedmiotów, takich jak: niemetalowa miseczka i grzebyk do mieszania oraz nakładania farby, a także ręcznik, który okryjemy ramiona podczas farbowania.

- Jeśli zależy nam na tym, by po koloryzacji uniknąć nieestetycznych “obwódek” wokół linii włosów, warto posmarować skórę grubszą warstwą tłustego kremu lub wazeliny.

- Nakładanie farby należy rozpocząć od środka głowy, przechodząc na jego boki, a następnie dokładnie pokryć farbą czubek głowy.

- Po upływie wyznaczonego czasu farbę nakładamy na pozostałą część włosów i zmywamy ją z głowy po około 20-30 minutach.

- Bardzo ważne, by do zabiegu koloryzacji przystępować z nieumytą głową - włosy pokryte naturalnie wydzielonym sebum zdecydowanie łatwiej przyjmują barwnik z farby.

- Po zmyciu farby z włosów pamiętajmy o zastosowaniu specjalnej odżywki, która ochroni nasze włosy przed szybką utratą intensywnego koloru.

 

  • autor: Redakcja

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?