Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Social learning – nowa metoda nauczania na odległość już w Polsce

Najnowsze platformy e-learningowe rezygnują ze standardowej formy prezentowania wiedzy w Internecie na rzecz budowania społeczności, która dzieli się swoją wiedzą. Powstała niedawno CyfrowaSzkoła.pl jest serwisem realizującym ideę social learning, dzięki której niemal każdy może zostać nauczycielem i zarabiać na edukowaniu innych osób. Jak to działa i czym różni się od rządowego programu o tej samej nazwie?

REKLAMANa początku kwietnia ruszył rządowy projekt Cyfrowa Szkoła mający na celu wsparcie w doposażaniu polskich szkół w nowe technologie. Na rynku edukacyjnym działa jednak jeszcze jeden projekt o tej samej nazwie – poznańska platforma CyfrowaSzkola.pl wykorzystująca nową formułę nauczania, social learning. Idea serwisu zrodziła się już w 2009 roku, a sam projekt po miesiącach przygotowań ruszył w grudniu ubiegłego roku. Innowacyjne podejście do nauczania na odległość doceniła Unia Europejska, która wspiera serwis finansowo w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

alt

Serwis ma otwarty charakter – przyjmowane są zarówno materiały od firm szkoleniowych, jak i pasjonatów, którzy mają wiedzę na dany temat:
- Zastosowany przez nas social learning polega na zaangażowaniu internautów w proces wymiany wiedzy i umiejętności za pośrednictwem sieci. Celem platformy CyfrowaSzkoła.pl jest stworzenie miejsca w Internecie, w którym użytkownicy znajdą szeroką bazę szkoleń z zakresu wiedzy szkolnej, specjalistycznej i hobbystycznej – wyjaśnia Grzegorz Bośko, pomysłodawca i właściciel serwisu CyfrowaSzkoła.pl.

I Ty możesz zostać nauczycielem
W ciągu kilku miesięcy od startu projektu, CyfrowaSzkoła.pl pozyskała już ponad 450 Partnerów z całej Polski - są to osoby prywatne, które dostarczają autorskich szkoleń wykonanych przy użyciu narzędzi do projektowania kursów lub profesjonalne firmy specjalizujące się w e-learningu. Serwis oferuje największą w polskim e-learningu liczbę kategorii związanych z programem nauczania, zainteresowaniami oraz wiedzą specjalistyczną.

W porównaniu do innych platform e-learningowych, CyfrowaSzkoła.pl umożliwia nie tylko korzystanie z dostępnych w bazie kursów, lecz również pozwala każdemu internaucie tworzyć i sprzedawać własne materiały edukacyjne. Jakość wykonania szkolenia jest oceniana przez recenzenta, który selekcjonuje przesłane projekty, zwracając szczególną uwagę na przestrzeganie praw autorskich.

Jak zarobić na sprzedaży swoich szkoleń?
Przygotowanie multimedialnych szkoleń w platformie CyfrowaSzkoła.pl nie wymaga od użytkownika znajomości zaawansowanych technologii informatycznych: - Nasz serwis zapewnia szkoleniowcom darmowy i prosty w obsłudze program, który umożliwia szybkie generowanie treści. Aby materiały edukacyjne były zaprezentowane w atrakcyjnej formie, dostarczamy również teksty na temat dydaktyki oraz poradnik wyjaśniający, w jaki sposób należy przygotować szkolenie – mówi Grzegorz Bośko.

Autor kursu samodzielnie ustala okres trwania licencji, dzięki której klient będzie mógł korzystać z kupionych materiałów oraz ich cenę.
Kwota, jaką zarobi autor szkolenia zależy przede wszystkim od ilości kształcących się osób. Wynagrodzenie jest wypłacane po zakończeniu okresu ważności licencji ustalonej przez autora kursu oraz upłynięciu terminu, w którym osoba szkolona może złożyć ewentualną reklamację. A to dodatkowy element motywujący potencjalnych nauczycieli do zamieszczania materiałów o wysokiej jakości merytorycznej.

Na serwisie są ponadto dostępne kursy profesjonalnych firm, które stają się Partnerami CyfrowaSzkola.pl. Obecnie można korzystać m.in. z materiałów takich serwisów e-learningowych, jak Langoo.pl specjalizującego się w nauce języków obcych czy VideoKursy.pl skupiającego się głównie na szkoleniach z zakresu informatyki i matematyki. Baza Partnerów serwisu regularnie się powiększa.

Szkolenia na telefonie, czyli e-learning bardziej mobilny
Serwis oferuje zarówno płatne, jak i darmowe szkolenia. Kursy są dostępne dla użytkowników po wcześniejszym zalogowaniu się na swoje konto i ewentualnym uregulowaniu odpowiedniej kwoty. Od momentu uruchomienia pierwszego e-szkolenia automatycznie aktywuje się licencja, która upoważnia do korzystania z materiałów w określonym terminie, bez dziennego limitu przeglądania ich zawartości. Z zasobów CyfrowaSzkoła.pl można korzystać nie tylko za pośrednictwem komputera, ale również smartfona czy tabletu.

Daria Duszyńska, dotpr

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj