KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Kategorie wody butelkowanej

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Nie od dziś wiadomo, że odpowiednie nawadnianie organizmu wpływa pozytywnie na jego funkcjonowanie. Poza tym, kondycja skóry jest widocznie lepsza. Nic więc dziwnego, że powstają nawet aplikacje przypominające o codziennym piciu płynów. Obliczają one zapotrzebowanie na nawadnianie w zależności od ciężaru ciała. Do wyboru jest wiele rodzajów wód butelkowych, ale nie wiadomo, który z nich będzie najlepszy. Przed zakupem wody warto zapoznać się z jej kategoryzacją.

REKLAMA


Typy wód butelkowanych
Wody różnią się między sobą przede wszystkim pochodzeniem. Inne są w nich również zawartość składników mineralnych oraz nasycenie dwutlenkiem węgla. Biorąc pod uwagę wspomniane elementy wyróżnia się cztery rodzaje wód butelkowanych: stołową, źródlaną, leczniczą i mineralną.

Charakterystyka wody źródlanej
Woda źródlana jest jednym z najczęściej wybieranych rodzajów wód. Popularność wody źródlanej jest tak duża, że ten rodzaj produktu stanowi około 3/4 całego asortymentu wód dostępnego na rynku. Charakteryzuje się ona niskim stopniem mineralizacji (mniej niż 1000 mg/l), przez co nie zawiera znacznej ilości bioskładników. Woda źródlana wydobywana jest z najczystszych źródeł zlokalizowanych w płytszych warstwach ziemi, ich skład chemiczny może ulegać nieznacznym zmianom. Produkt ten doskonale nadaje się do przygotowywania gorących napojów i posiłków. Można ją podawać niemowlętom i osobom chorym na nadciśnienie. Woda źródlana jest świetnym zamiennikiem wody z kranu. Na rynku dostępna jest w wygodnych pięciolitrowych pojemnikach. W Polsce działają specjalistyczne przedsiębiorstwa jak http://wodaaquavita.pl/oferta/woda-do-biura/, które posiadają w ofercie szeroką gamę wód butelkowanych. Dodatkowo, firmy proponują zestawy z urządzeniami dozującymi, które idealnie sprawdzają się w biurach i instytucjach. Niektóre przedsiębiorstwa zajmują się również obsługą imprez okolicznościowych.

Woda mineralna, lecznicza i stołowa
Woda mineralna pozyskiwana jest z odwiertów głębinowych i zawiera wiele cennych składników, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Poza spełnianiem podstawowej funkcji, czyli gaszenia pragnienia, dostarcza ona magnez, sód i wapń. Stopień mineralizacji wód jest różny. Można wskazać wodę niskomineralizowaną, średnio i wysoko. Woda lecznicza pochodzi ze specjalnych źródeł i dodatkowo posiada składnik leczniczy. Dostępne są m.in. wody z żelazem, fluorem, albo jodem i krzemem. W zależności od dolegliwości zaleca się picie innego rodzaju wody. Woda lecznicza posiada wysokie stężenie mineralizacji, dlatego jej dawkowanie warto skonsultować ze specjalistą. Woda stołowa zawiera przede wszystkim magnez, wapń, albo jod i jest przeznaczona dla osób uprawiających sport, pracujących i takich, które szybko potrzebują uzupełnić minerały w organizmie.

Woda jest niezbędnym składnikiem diety. Właściwe nawodnienie, zapewnia dobre samopoczucie i poprawia funkcjonowanie organizmu. Jak widać, na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wód, które są dostosowane do potrzeb konsumentów.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?