KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krośnieńskie Centrum Dziedzictwa Szkła w Sanoku!

Krośnieńskie Centrum Dziedzictwa Szkła w Sanoku! Fot. CDS Krosno

Centrum Dziedzictwa Szkła zaprasza na otwarcie nowego warsztatu tworzenia witraży na Rynku Galicyjskiego MBL w Sanoku. Otwarcie odbędzie się w Niedzielę Palmową, 29 marca.

REKLAMA


Warsztat CDS mieści się w jednym z budynków przy samym rynku galicyjskim, a wejście do niego wskazuje piękny witrażowy szyld.

W dwóch pomieszczeniach warsztatowych turyści będą mogli podglądnąć pracę witrażysty, jak również samemu spróbować trudnej sztuki tworzenia kolorowych witraży.

- Przez cały sezon będzie można nabyć niesamowite szklane pamiątki wytworzone zarówno na miejscu, jak też na warsztatach hutniczych, malarskich i grawerskich w Centrum Dziedzictwa Szkła. Będzie to miejsce, gdzie każdy nasz gość zainteresowany tematyką historii wytwarzania szkła, uzyska wszelkie informacje dotyczące oferty CDS w Krośnie - informuje Karolina Połomska z CDS Krosno.

Inaugurację w Niedzielę Palmową uświetni spektakularny pokaz formowania szkła za pomocą palnika gazowego. Turyści zobaczą, jak w gorącym płomieniu z bezkształtnej masy szklanej tworzy się małe arcydzieła.

mg/kp

  • autor: mg/kp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?