Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

15 września ruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa

Krośnieński franciszkanin Jacek Wójtowicz zaprasza na kolejną Ekstremalną Drogę Krzyżową. Tym razem uczestnicy ruszą dwoma trasami nawiązując do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego.

- Drodzy Ekstremalni oraz Ci którzy po raz pierwszy pójdą na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Zapraszam Was na podjęcie tego trudu z racji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, które w Kościele obchodzimy 14 września. Wiemy czym jest dla nas Krzyż. Znakiem wiary, ale i miejscem pokonania zła przez największą miłość jaką jest nasz Zbawiciel - Jezus Chrystus. Wielu od zarania dziejów oddało życie broniąc obecności tego znaku w świecie. Dzieje się to, po dziś dzień. Znak ten jest motywacją do zmian na lepsze, tam gdzie żyjemy - zaprasza o. Jacek Wójtowicz, franciszkanin, Lider EDK.

Hasło wrześniowe nawiązujące do EDK Wielkiego Postu 2017: ZMIANA NIE PRZYJDZIE SAMA MUSISZ JEJ POMÓC.

Zasady uczestnictwa
Zasady uczestnictwa są takie same jak podczas EDK w Wielkim Poście 2017. Znajdziesz je tutaj: www.edk.org.pl/zanim-wyruszysz.html  

- Wyjątkiem jest to, że nie będzie pakietów. Ale wszystkie potrzebne materiały pobieramy  (mapy i opisy tras rozważania Drogi Krzyżowej na rok 2017 ta sama co w Wielkim Poście) ze strony www.edk.org.pl - zapowiada Jacek Wójtowicz.

Trasy:
- Matki Bożej Murkowej: Krosno, Białobrzegi, Krosno-Polanka, Szczepańcowa, Głowienka, Wrocanka, Rogi, Lubatówka, Lubatowa, Rymanów-Zdrój (zielony szlak), Rymanów: 41 km, suma podejść 594 metrów.

- Franciszkańskich Męczenników z Peru: Krosno, Korczyna, Kombornia, Jabłonica Polska, Malinówka, Zmiennica, Malinówka, Stara Wieś, Orzechówka, Wola Komborska, Kombornia, Czarnorzeki, Rezerwat Prządki, Odrzykoń, Krosno: 48 km, suma podejść 1023 metrów.

- Pamiętaj, idziesz na własną odpowiedzialność. Franciszkanie są ideodawcami, dają tylko propozycję i narzędzia do jej realizacji, lecz Ty podejmujesz decyzję. Podobnie i Chrystus dał Tobie propozycję, a Ty i tylko Ty podejmujesz decyzję pójścia z Nim - dodaje Jacek Wójtowicz.

Dla celów statystycznych i informacyjnych należy wypełnić formularz zamieszczony tutaj: Rejestracja EDK 15 - 09 - 2017. Dane w nim umieszczone nie będą przekazane osobom trzecim.

Msza św. na rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej odbędzie się 15 września, godzina 20.00 w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny (Krosno,  ul. Franciszkańska 5). Około godzinie 21.00 rozpocznie się wyjście na EDK.

Zobacz więcej na: facebook.com/KROSNO.EDK oraz www.krosno.franciszkanie.pl

pd

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

JPK - Urząd Skarbowy Krosno

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj