Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Akademia Orange dla Bibliotek w Krośnie

W 2010 roku Krośnieńska Biblioteka Publiczna wzięła udział w programie „AKADEMIA ORANGE DLA BIBLIOTEK”. Program ma za zadanie popularyzację wykorzystania Internetu przez użytkowników Bibliotek, w szczególności zapewnienie dostępu do szerokopasmowych łączy, a także zakup materiałów oraz prowadzenie projektów o charakterze edukacyjnym.

REKLAMA
KBP otrzymała dotację w wysokości 10728 zł, która prawie w całości pokryła koszty dostępu do Internetu dla użytkowników KBP w Bibliotece Głównej i wszystkich filiach w ubiegłym roku.
 
Celem programu grantowego Akademii Orange jest promowanie nowoczesnej edukacji dzieci i młodzieży poprzez wspieranie innowacyjnych projektów edukacyjnych, które w nowatorski i atrakcyjny sposób zachęcają do zdobywania wiedzy. Dodatkowym celem Programu jest pokazanie, że Internet i nowoczesne technologie mogą i powinny być narzędziem edukacji.

alt
„Multimedia dla najmłodszych” – zajęcia w Filii nr 6 przy ul. Ordynackiej 8

KBP prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży, które pokazują, jak umiejętnie wykorzystywać zasoby Internetu nie tylko do zabawy, ale przede wszystkim zdobywania wiedzy. Osobom starszym, które chciałyby z kolei doskonalić swoje umiejętności w zakresie obsługi komputera proponowane są warsztaty, w trakcie których mogą nauczyć się jak korzystać z poczty internetowej czy przeglądarek internetowych.

Dla wszystkich którzy chcą korzystać z zasobów Internetu, zarówno w Bibliotece Głównej KBP, jak i siedmiu filiach na terenie miasta dostęp do Internetu jest bezpłatny www.kbp.krosno.pl.

Monika Machowicz
Foto: kbp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj