KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Balony po raz XII nad Krosnem

Tradycją Krosna stał się już widok pięknych balonów na tle nieba podczas długiego majowego weekendu. Tegoroczna impreza zapowiada dużo emocji – zarówno tych sportowych, jak i muzycznych. Każdego roku Krosno witane jest przez wiele załóg balonowych, również tych spoza granic naszego kraju (Litwa, Łotwa, Węgry, Słowacja).

REKLAMA


alt

Prezydent Miasta Krosna, Magazyn Lotniczy „Skrzydlata Polska”, Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej, Aeroklub Podkarpacki – Szkoła Lotnicza i Regionalne Centrum Kultur Pogranicza mają przyjemność zaprosić na MIĘDZYNARODOWE XII GÓRSKIE ZAWODY BALONOWE W KROŚNIE o Puchar Redaktora Naczelnego ML „Skrzydlata Polska” organizowane w Krośnie w dniach 29.04–02.05.2011 roku.

alt
Foto: Marcin Miotk

Organizatorzy planują udział około czterdziestu balonów na ogrzane powietrze z kraju i zagranicy.

Największy piknik majowy w południowej Polsce

altRegionalne Centrum Kultur Pogranicza zdradza kilka tajemnic i zapowiada koncerty  artystów. Na lotnisku zgrają dla uczestników największego majowego pikniku w południowej Polsce między innymi: HAPPYSAD, ARKA NOEGO, ELENI, ANNA WYSZKONI. W chwili obecnej planujemy dodatkowe atrakcje – Wielkie Wesołe  Miasteczko, ucztę pierogową połączoną z warsztatami lepienia pierogów  dla najmłodszych, pokazy modeli i latawców, konkursy, zabawy.

I Rock Oil Festiwal
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza anonsuje nowe, skierowane do miłośników rocka wydarzenie muzyczne odbywające się podczas majowego weekendu z balonami.

ROCK OIL FESTIWAL to miejsce prezentacji ciekawych zjawisk artystycznych w szeroko rozumianej muzyce rockowej. Mocne brzmienie, energetyczne utwory przyciągały tłumy. Dziś rock’n’roll, choć nieco bardziej niszowy, nadal potrafi porwać wielu do zabawy.

alt

Pomysł realizacji festiwalu zrodził się kilka lat temu. Jego idea nawiązuje do lat 80-tych i 90-tych poprzedniego stulecia, gdy w Krośnie z powodzeniem odbywały się imprezy promujące szeroko rozumianą muzykę rockową. Na scenie ówczesnego ośrodka kultury występowały zarówno amatorskie zespoły muzyczne, jak również czołówka polskiego rocka.

Festiwal jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na tego typu prezentacje muzyczne. Współczesna metoda formatowania stacji radiowych nie daje żadnej możliwości promocji nowych, początkujących wykonawców, a muzykę rockową coraz rzadziej można usłyszeć w dużych, komercyjnych rozgłośniach.

Głównym patronem, pomysłodawcą i promotorem imprezy jest Gmina Krosno, bowiem ROCK OIL FESTIWAL zajmuje w strategii promocji i rozwoju miasta Krosna znaczące miejsce i ambicją organizatorów jest realizacja tego wydarzenia na najwyższym poziomie.
Za sprawy organizacyjne odpowiada Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie gwarantując sprawny przebieg wydarzenia.

alt

Zespoły biorące udział w przeglądzie wystąpią na małej scenie w namiocie, co umożliwi realizację imprezy nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. W majowy weekend wystąpi w Krośnie 8 zespołów wybranych przez komisję artystyczną festiwalu. Spośród nich Komisja Artystyczna wybierze tych, którzy zostaną nagrodzeni, a także zagrają jako support przed Gwiazdą wieczoru.

rckp, mg
Foto: archiwum portalu

 • autor: rckp, mg

12 komentarzy

 • Ww

  Przeczytałem gdzieś że w czasie pikniku można odbyć lot szybowcem lub samolotem, poradźcie jak to zrobić.......

  Zgłoś nadużycie Ww środa, 27, kwiecień 2011 12:24 Link do komentarza
 • Pan Józek

  Kamilu, w ubiegłym roku te rozrzucone prezerwatywy? toz to było zimno, mokro i lało... komuś się chciało "pod chmurką" w tych okolicznościach przyrody brrrr. Ale podziwiam, jeśli tak. Kobieta musiała być gorąca :P

  Zgłoś nadużycie Pan Józek środa, 02, marzec 2011 20:50 Link do komentarza
 • AirLive_

  znalazłem: http://balonowemiasto.pl/ - fanów balonów i tych którzy chcą je zobaczyć po raz pierwszy. Zapowiada się wspaniałe lotnicze widowisko nad domami NDM - a w krosnie sie tak nie da? moze coś nowego zobaczymy? Kiedy bedzie wstepny program wiadomo? a ty guska pytasz o plakaty, chyba mamy 2 marca wiec deko za wczesnie nie sadzisz?

  Zgłoś nadużycie AirLive_ środa, 02, marzec 2011 18:32 Link do komentarza
 • Bożenka

  Ja lubię kolorowe balony na niebie :) Fajna sprawa. Tuż po balonach w Krośnie w dniach 6-9 maja 2011 odbędą się Międzynarodowe Mazowieckie Zawody Balonów na Ogrzane Powietrze o Puchar Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego Jacka Kowalskiego. Jak widać Krosno ma konkurencję.

  Zgłoś nadużycie Bożenka środa, 02, marzec 2011 18:22 Link do komentarza
 • kotlet

  nom właśnie i zróbcie coś z tym parkingiem bo to jest dramat by wjeżdżać tam 15 min i szukać miejsca do zaparkowania, porażka, może warto wygospodarować kawałek lotniska na parking?

  Zgłoś nadużycie kotlet środa, 02, marzec 2011 18:17 Link do komentarza
 • Franczeska

  pierdzielicie, impreza jak impreza, wszedzie jest tak samo bo takie jest spoleczenstwo, ochrona nie bedzie legiymowala kazdego pozatym nic ich to nie obchodzi a trudno by kazdy gosc mial swojego policjanta z alkomatem, chca to niech pija i niech sie upijaja, byle by nie grandzili i nie rozbijali tych auta biednie zaparkowanych wszedzie gdzie sie da.

  Zgłoś nadużycie Franczeska środa, 02, marzec 2011 18:16 Link do komentarza
 • Kamil_Krosno

  Irku nie przesadzam bo taka jest prawda. Balony są ładne, muzyka też pięknie gra, już nie ważne kto wykonuje, ale tam oprócz dzieciarni i nastek z browarkiem przychodzą rodzice z dziećmi..., i chyba to przykry widok jak się drepta koło meliny. Może woodstok do Krosna przeniesiemy to wtedy nie będę się odzywał. No i może Kolej w Krośnie by dzięki temu więcej tory eksploatowała.

  Zgłoś nadużycie Kamil_Krosno środa, 02, marzec 2011 18:01 Link do komentarza
 • kotlet

  parodia :D ktoś do kotleta zaśpiewa? Będą iskry lub inne samolociki latające? w tamtym roku się nie powiodło, a szkoda bo to powinna być też ta tradycja. Te maszynki jak latały było słychać w całym Krośnie.

  Zgłoś nadużycie kotlet środa, 02, marzec 2011 17:58 Link do komentarza
 • guśka

  Ooo :o Tylko u Was można obszerniej poczytać o balonach bo nigdzie tego tak nie ma, a ja sie zastanawiałam czy beda w tym roku czy dopadlo kryzys i juz nie bedzie kolejnych edycji:D w tamtym roku sie niezle opalilam na lotnisku oby slonce bylo i ostra impreza. Są plakaty gdzies?

  Zgłoś nadużycie guśka środa, 02, marzec 2011 17:50 Link do komentarza
 • Baranica_ona

  Co prawda to prawda, muzyki jakoś tam oprócz tego ROCKA nie będzie ciekawej, ale to norma... bo to już tradycja haha;) Ludzie wolą piwo z biedronki bo to co tam jest lane z kega to praktycznie woda..., za 5 zł... masakra...
  Ja się cieszę że na krośnieńskim niebie zobaczę balony, a no i mam nadzieje że zorganizujecie nocny pokaz balonów... Oby pogoda dopisała na majówkę.

  Zgłoś nadużycie Baranica_ona środa, 02, marzec 2011 17:43 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?