KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Gaumardżos!: opowieści z Gruzji

Krośnieńska Biblioteka Publiczna w Krośnie zaprasza na spotkanie z autorami książki "Gaumardżos!: opowieści z Gruzji" Anną Dziewit-Meller i Marcinem Mellerem.  Spotkanie odbędzie się 8 listopada (wtorek) 2011r., o godz. 17.00 - Biblioteka Główna ul. Wojska Polskiego 41.

REKLAMA


alt

 

Anna Dziewit-Meller (ur. 1981), dziennikarka i reporterka. Współautorka książki „Głośniej! Rozmowy z pisarkami” oraz „Teoria trutnia i inne. Rozmowy z mężczyznami”.  Swoje teksty publikowała m.in. w „Polityce”, „Wysokich Obcasach”  i „Lampie”. W programie „Dzień Dobry TVN” i radiu Chillizet poleca dobre książki. Gra na gitarze i śpiewa w zespole Andy.

alt

Marcin Meller (ur. 1968), historyk z wykształcenia. Od 1991 do 2003 reporter „Polityki”, jako jej wysłannik po raz pierwszy trafił do Gruzji;  opisywał konflikty w Iranie,  Czeczenii, byłej Jugosławii i w Afryce, w której spędził w sumie dwa lata. W latach 2000-2002 prowadzi pierwszy w Polsce reality show „Agent”, a od 2005 do 2008 „Dzień Dobry TVN”. Obecnie redaktor naczelny „Playboya”, gospodarz „Drugiego Śniadania Mistrzów” w TVN24.

„Gaumardżos!” jest książką o radości życia i sztuce świętowania, której Gruzini są mistrzami. Jak w dobrym gruzińskim toaście nie brak w niej jednak głębszej refleksji, szczypty nostalgii, dramatycznych suspensów. Autorzy pokazują Gruzję bardzo zmysłów. Wiele tu fragmentów działających na zmysł słuchu: o muzyce, tańcu, pieśniach;  smaku: o potrawach i kuchni gruzińskiej. Czytelnik znajdzie te¿ bardzo plastyczne opisy gruzińskiej przyrody. - Wojciech Górecki

alt

Spotkanie realizowane w ramach projektu W obiektywie słów przy wsparciu finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

kbp

  • autor: kbp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?