KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Znamy zwycięzców konkursu "web.Master podkarpacki"

Znamy zwycięzców konkursu "web.Master podkarpacki" Fot. Tomasz Kras

Ponad 300 uczestników wzięło udział w pierwszym etapie konkursu sprawdzającego umiejętności związane z tworzeniem nowoczesnych stron internetowych. 24 maja odbył się finałowy etap - spośród 30 finalistów wyłoniono zwycięzców w kategorii gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

REKLAMA


Pierwsze miejsce wśród młodzieży ze szkół gimnazjalnych zajął Marcin Rajs, reprezentujący Gimnazjum Dwujęzyczne im. M. Kopernika w Krośnie, drugie Maciej Bielm z Gimnazjum nr 1 w Rzeszowie. Miejsce trzecie przypadło Łukaszowi Groszkowi z Zespołu Szkół Gimnazjum Publicznego im. Anny Jenke w Błażowej.

Najwyższy wynik wśród młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych uzyskał Maksymilian Kania z Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy. Drugie miejsce przypadło Mirosławowi Błażejowi, a Trzecie Dawidowi Zagórowskiemu, którzy są uczniami Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie.

- Liczba uczestników przerosła moje oczekiwania. Ogromnie się z tego cieszę, bo to oznacza, że są uczniowie, którzy podejmą wyzwanie, jeśli ktoś postawi przed nimi zadanie. Oznacza to również, że rozwijamy zainteresowania i pasje. Rezultat tego będzie na pewno pozytywny - mówi Irena Jamróz, dyrektor Zespołu Szkół Energetycznych w Rzeszowie.

Organizatorami konkursu są Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie, a patronem technologicznym jest firma Ideo Sp. z o.o. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Na laureatów i finalistów konkursu czekały atrakcyjne nagrody, które przydadzą się w dalszym rozwoju informatycznych zainteresowań.

- Większość obecnych i powstających stanowisk pracy wymaga w większym lub mniejszym zakresie umiejętności sprawnego posługiwania się komputerem. W przypadku coraz większej ich ilości konieczna staje się także umiejętność programowania. Tym samym komputer przestaje być dla młodego pokolenia elementem zabawy, ale staje się narzędziem pozwalającym kształtować swoją przyszłość. Jeśli dodamy do tego pasję, którą wykazują się uczestnicy konkursów - możemy mówić o pokoleniu młodych specjalistów - mówi Łukasz Szymański z firmy Ideo Sp. z.o.o.

Pierwsza edycja konkursu okazała się na tyle dużym sukcesem, że została na stale wpisana w program rzeszowskiego Zespołu Szkół Energetycznych. Chęć kontynuowania współpracy przy organizacji konkursu "Web.master podkarpacki" wyrazili również przedstawiciele firmy Ideo sp. z.o.o. oraz Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Tegoroczni finaliści i laureaci z pewnością postawili wysoko poprzeczkę dla przyszłych młodych informatyków. O tym, jak sobie z nią poradzą, przekonamy się podczas kolejnej edycji.

jk/irsi
Fot. Tomasz Kras

  • autor: jk/irsi

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?