KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Pierwszy Europejski Kongres Robotyczny w Polsce

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Jasionce Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Jasionce Fot. archiwum

PODKARPACIE: Prezentacja założeń do Polskiej Strategii Kosmicznej, spotkania networkingowe środowiska związanego z branżą kosmiczną oraz warsztaty mentoringowe - na to wszystko mogą liczyć uczestnicy pierwszego Europejskiego Kongresu Robotycznego (ERC - European Robotics Congress). W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce już 12 września spotkają się przedstawiciele ministerstw, agend rządowych, biznesu czy nauki, którzy będą rozmawiać o możliwościach rozwoju sektora kosmicznego i szansach, jakie stwarza on dla polskiej gospodarki.

REKLAMA


W ramach Europejskiego Kongresu Robotycznego odbędzie się konferencja gospodarczo-naukowa sektora kosmicznego i okołokosmicznego, poświęcona głównym założeniom i celom Polskiej Strategii Kosmicznej oraz strategicznym aspektom rozwoju kadr i zarządzania talentami. Ponadto w programie znalazł się blok spotkań networkingowych oraz warsztaty mentoringowe na temat komercjalizacji projektów innowacyjnych, dedykowane przedsiębiorcom i zespołom odbywających się w tym samym czasie zawodów European Rover Challenge.
 
Na konferencję ERC złożą się dwa główne panele tematyczne. W ramach pierwszego z nich podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Jadwiga Emilewicz zaprezentuje założenia do Polskiej Strategii Kosmicznej, jako elementu Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju. Jej wystąpienie rozpocznie oficjalnie konsultacje społeczne w tym temacie. W tym bloku weźmie udział także podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, dr Piotr Dardziński. Drugi panel konferencji, z udziałem zagranicznych ekspertów, będzie dotyczyć potencjału i możliwości rozwoju kadr w sektorze kosmicznym.
 
Europejski Kongres Robotyczny odbędzie się równolegle z III edycją European Rover Challenge, największego wydarzenia robotyczno-kosmicznego w Europie, w ramach którego organizowane są międzynarodowe zawody łazików marsjańskich oraz pokazy naukowo-technologiczne dla szerokiej publiczności.
 
Organizatorami kongresu są Europejska Fundacja Kosmiczna i województwo podkarpackie. Patronat honorowy nad ERC 2016 objęły Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Partnerami wydarzenia są Europejska Agencja Kosmiczna, Polska Agencja Kosmiczna, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego, MathWorks, DPS Software, Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej oraz SpeedUp Venture Capital Group.

Zobacz także: congress.roverchallenge.eu

mw

  • autor: mw

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?