KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Enduro MTB Series by Kellys" w Bieszczadach

W czwartek, 15 września startują zapisy na zawody kolarskie z cyklu "Enduro MTB Series by Kellys", które odbędą się 8 października 2016 w Gminie Baligród. Warto szybko dokonać rejestracji bo limit uczestników wynosi 220 osób.

REKLAMA


W tym roku po raz pierwszy w historii polskiego enduro, impreza w tej coraz popularniejszej odmianie kolarstwa górskiego zawita w Bieszczady. Będą to ostatnie zawody w sezonie, więc chętnych do udziału nie powinno zabraknąć. Zapisy ruszają w czwartek, 15 września. Rejestracji można dokonać przez stronę zawodów www.enduro-mtb.eu.

Pomiar czasu będzie dokonywany w oparciu o system Sport Ident, znany choćby z zawodów Enduro World Series więc bez obaw... Nie musicie się też bać legendarnego bieszczadzkiego, gliniastego błota - organizatorzy wyścigu zapewniają, że wytyczyli tak odcinki specjalne, że nawet w przypadku opadów błoto występować będzie w symbolicznych ilościach.

- Rywalizacja przebiegnie w pięknej, jesiennej scenerii na terenie Nadleśnictwa Baligród, które mocno wspiera organizację zawodów. Uczestnicy z pewnością na długo zapamiętają tę imprezę - mówi organizator Grzegorz Miedziński.

Na charakter "Enduro MTB Series by Kellys" ma bardzo duży wpływ formuła jej rozgrywania czyli on-sight. Zawodnicy po odprawie technicznej otrzymują mapy, na których są zaznaczone jedynie odcinki dojazdowe do startu danego OS-u. To wyrównuje szanse rywalizacji oraz weryfikuje w 100% umiejętności i doświadczenie każdego z uczestników.

Podobnie jak na edycji w Przesiece, do dyspozycji uczestników oddane zostaną rowery marki Kellys oraz najnowsze kamery Olympus TG-Tracker. W gronie wystawców pojawi się jeszcze kilka firm o czym komunikowane będzie na facebook.com/EnduroMTBseries. Wieczorem czeka wszystkich wspólne grillowanie, dekoracja zwycięzców i losowanie nagród. W puli znajdą się m.in. zegarki Suunto, plecaki Deuter, kaski TSG, ładowarki Varta, okulary i gogle Julbo, pompki Airshot, bony zakupowe od Maxxis i Force, produkty Trezado, Nikwax i Juice Lubes, zębatki HCC, bluzy kolarskie Galaxywear. Potem wybrani śmiałkowie wezmą udział w nocnej grze terenowej sponsorowanej przez markę Petzl, która ufunduje świetne czołówki. Biuro zawodów oraz strefa startu i dekoracji mieścić się będzie w ośrodku WISAN.

gm

  • autor: gm

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?