KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Andrzej Duda gratulował Donaldowi Trumpowi z Rzeszowa

Andrzej Duda gratulował Donaldowi Trumpowi z Rzeszowa Fot. Tomasz Leyko / UMWP

W środę (16 listopada) wieczorem w urzędzie marszałkowskim w Rzeszowie z wizytą przebywał prezydent RP, Andrzej Duda. Prezydent z gmachu urzędu rozmawiał z prezydentem elektem USA, Donaldem Trumpem. Kancelaria prezydenta RP wydała komunikat.

REKLAMA


W komunikacie czytamy:

Prezydent Andrzej Duda odbył w środę wieczorem rozmowę telefoniczną z prezydentem elektem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem. Prezydent RP pogratulował Donaldowi Trumpowi zwycięstwa w wyborach i wyraził wdzięczność za jego spotkanie z przedstawicielami Polonii w trakcie kampanii oraz przychylne słowa o Polsce. Prezydent elekt zapewnił Prezydenta RP, iż ceni polską społeczność w USA i jej wkład w rozwój amerykańskiego społeczeństwa i amerykańskiej gospodarki. Podkreślił znaczenie Polski jako sojusznika USA i dodał, że za jego administracji Polska może liczyć na Stany Zjednoczone w każdym aspekcie dwustronnej współpracy. Prezydent Andrzej Duda zaprosił Donalda Trumpa do złożenia wizyty w Polsce, a prezydent elekt zaprosił Prezydenta RP do Stanów Zjednoczonych.

Po rozmowie z Donaldem Trumpem w sali posiedzeń zarządu odbyło się krótkie spotkanie prezydenta RP, Andrzeja Dudy z wojewodą, Ewą Leniart, marszałkiem, Władysławem Ortylem oraz sekretarzem województwa, Lesławem Majkutem.

pd
Fot. Tomasz Leyko / UMWP

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?