KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

PODKARPACIE: dwaj mężczyźni zatrzymani za napad na bank

PODKARPACIE: dwaj mężczyźni zatrzymani za napad na bank Fot. KMP Rzeszów

Policja w Przemyślu zatrzymała mężczyzn podejrzanych o napad na bank przy ulicy Krakowskiej w Rzeszowie. Mężczyźni zastraszyli kasjerkę nożem i ukradli kilkanaście tysięcy złotych. Okazało się, że jeden z zatrzymanych podejrzany jest o podobny napad w Stalowej Woli.

REKLAMA


Policjanci z rzeszowskiej komendy miejskiej wyjaśniali sprawę napadu na placówkę banku, do którego doszło w lutym przy ulicy Krakowskiej w Rzeszowie.

- Rozboju dokonało dwóch mężczyzn. Po zastraszeniu kasjerki ukradli z placówki kilkanaście tysięcy złotych. Nad sprawą pracowali policjanci z wydziału kryminalnego i dochodzeniowego rzeszowskiej komendy. Prokurator wszczął w tej sprawie śledztwo - informuje komenda wojewódzka Policji.
 
Funkcjonariusze wytypowali potencjalnych sprawców. To dwaj mieszkańcy Przemyśla w wieku 42 i 19 lat. W czwartek w Przemyślu "kryminalni" zatrzymali obydwu podejrzewanych.

Policjanci wyjaśniający sprawę rozboju w Rzeszowie ustalili, że najpierw do banku wszedł młodszy z podejrzanych. Mężczyzna sprawdził ilu pracowników jest w banku. Po nim do placówki wszedł 42-latek. Grożąc kasjerce nożem dokonał kradzieży pieniędzy.
 
Sprawa potoczyła się szybko
W czwartek prokurator przedstawił 42-latkowi zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. W piątek zarzut usłyszał 19-latek. W sobotę, na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanych areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?