KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Podpalacz w rękach policji

Podpalacz w rękach policji Fot. materiały KPP Brzozów

Brzozów: Przyczyną pożaru w Golcowej było podpalenie. 45-letni sprawca jest już w rękach policji. Grozi mu do 10 lat więzienia. Do podpalenia doszło w środę, 1 czerwca.

REKLAMA


Policjanci z Brzozowa interweniowali przy pożarze budynku w Golcowej. Od początku wszystko wskazywało na to, że było to celowe podpalenie.

W środę, około godz. 11.30, w brzozowskiej komendzie zadzwonił telefon alarmowy. Policjanci byli wzywani do pożaru w Golcowej. Gdy Policja dojechała na miejsce akcję prowadzili już strażacy.

W pobliżu palącego się budynku znajdowały się inne zabudowania. Gdyby w porę ogień nie został ugaszony, mógł stanowić realne zagrożenie dla najbliższego otoczenia.

Policjanci przystąpili do działania. Ustalili właścicielkę posesji i naocznych świadków zdarzenia. Po ugaszeniu ognia przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca pożaru. Już ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że nie był on przypadkowy.

- Ogień został zaprószony z dwóch różnych stron budynku i z niezależnych od siebie źródeł - informuje brzozowska Policja.

Dym wydobywający się z budynku zauważyli sąsiedzi i to oni zaalarmowali służby ratownicze. Zebrane przez policjantów informacje wskazywały na to, że związek z pożarem może mieć mężczyzna, który był widziany w jego pobliżu. Szybko ustalono jego tożsamość i przystąpiono do poszukiwań 45-latka.

- Mężczyzna został zatrzymany chwilę później na terenie miejscowości Golcowa i trafił do policyjnego aresztu - informuje komenda powiatowa Policji iw Brzozowie.

45-latek usłyszał zarzut sprowadzenia niebezpiecznego zdarzenia. Przyznał się do winy. Wobec zatrzymanego, na wniosek prokuratora sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności na 10 lat.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?