KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Tragedia nad wodą. Policja apeluje o rozwagę

Tragedia nad wodą. Policja apeluje o rozwagę Fot. materiały KPP Lesko

W Jeziorze Solińskim utonął 23-letni mężczyzna. Do zdarzenia doszło w niedzielę (19 czerwca). Ciało mężczyzny wyłowiono z głębokości 10 metrów. Policja apeluje o rozwagę nad wodą! W 2016 roku na Podkarpaciu utonęło już 6 osób.

REKLAMA


O tragicznym zdarzeniu informowaliśmy na KrosnoCity.pl w niedzielne popołudnie. 23-letni mężczyzna, mieszkaniec województwa małopolskiego, wypoczywał w Polańczyku, w rejonie Klubu Żeglarskiego “Naftowiec” z trojgiem znajomych.

- Po południu postanowił pójść popływać wraz z 18-letnią koleżanką. Weszli do wody i odpłynęli od brzegu. Nagle mężczyzna zniknął pod wodą. Dziewczyna wezwała pomoc, ale mężczyzny nie udało się już uratować - informuje KWP Rzeszów.

Jak poinformowała Policja, grupa prawdopodobnie spożywała wcześniej alkohol.

Na miejscu pracowało Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz płetwonurkowie straży pożarnej. Przed godz. 19 z głębokości około 10 metrów wyciągnięto ciało 23-latka. To pierwsza ofiara wypoczynku na Solinie w tym roku. Łącznie na Podkarpaciu utonęło dotychczas w różnych okolicznościach sześć osób.
 
Policjanci apelują o rozwagę nad wodą! Alkohol i głęboka woda to najgorsze możliwe połączenie, a doświadczenia ostatnich lat pokazują, że do większości utonięć dochodzi, gdyż ich ofiary korzystały z kąpieli będąc pod wpływem alkoholu.

mg

  • autor: mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?