Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Papierosy zamiast składanego dachu. Obywatel Izraela ukarany

Papierosy zamiast składanego dachu. Obywatel Izraela ukarany Fot. IC Przemyśl

Celnicy z Medyki udaremnili przemyt papierosów w kabriolecie, w przestrzeni przeznaczonej na składany dach. Ukarano obywatela Izraela. Kilka godzin wcześniej kilkaset paczek papierosów próbował nielegalnie wwieźć obywatel Ukrainy.

- Od 2 czerwca na wszystkich przejściach granicznych w ruchu drogowym, lotniczym, kolejowym i morskim Służba Celna prowadzi wzmożone kontrole ukierunkowane na zapewnienie zarówno bezpieczeństwa osób przekraczających granicę, jak i obrotu towarowego z zagranicą. Zwiększony ruch graniczny w związku z rozpoczętym okresem wakacyjnym i międzynarodowymi wydarzeniami, jak np. szczyt NATO czy Światowe Dni Młodzieży w Polsce - stwarza możliwość wykorzystywania tego przez organizatorów przemytu, w tym przemytu towarów niebezpiecznych - informuje rachm. Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Celnej w Przemyślu.

Do wykrycia przemytu w kabriolecie doszło 13 lipca nad ranem. Celnicy przeprowadzili szczegółową kontrolę Opla, którym podróżował obywatel Izraela.

Celnicy znaleźli 1160 paczek papierosów marki Marlboro bez polskich znaków akcyzy. Wszystkie papierosy były ukryte w przestrzeni przeznaczonej na składany dach.

Obywatel Izraela przyznał, że jest właścicielem przemycanych papierosów. Postawiono mu zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Wpłacił także 750 zł na poczet kary grzywny.
 
- Kilka godzin wcześniej, funkcjonariusze Oddziału Celnego w Medyce wytypowali do szczegółowej kontroli wjeżdżający do Polski samochód marki Renault, którym podróżował obywatel Ukrainy - dodaje Chabowska.

Celnicy odkryli, że kierowca ukrył w komorze silnika i ściankach bocznych 530 paczek papierosów marki Compliment bez polskich znaków akcyzy.

Również w tym przepadku, przeciwko kierowcy zostało wszczęte postępowanie karne skarbowe. Obywatel Ukrainy wpłacił także 4 tys. zł tytułem grożącej mu kary.
 
Postępowaniem w tych sprawach zajmie się przemyski urząd celny.

icp/pd
Fot. IC Przemyśl

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj