KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

159 km na godzinę, promile, 26 punktów karnych i 4 mandaty

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Rekordzista na Podkarpaciu. 29-latek jechał 159 km/h, był pod wpływem alkoholu. Interwencja policjantów zakończyła się nałożeniem 26 punktów karnych i wręczeniem czterech mandatów na łączną kwotę 1900 zł. To nie pierwszy raz, kiedy jechał na "podwójnym gazie".

REKLAMA


Do zdarzenia doszło 15 listopada w miejscowości Róża (powiat dębicki).

Policjanci dębickiej drogówki dokonali pomiaru prędkości kierującemu Audi A3. Wskazanie wynosiło 94 km/h. Podjęto interwencje. - Na widok radiowozu Audi wyraźnie przyspieszyło. Kolejne wskazanie wideorejestratora wyniosło tym razem 159 km/h. Kierujący nie reagował na sygnały dźwiękowe i błyskowe radiowozu. Po zrównaniu się z uciekającym pojazdem policjanci nakazywali mężczyźnie kierującemu Audi zatrzymanie się - relacjonuje dębicka Policja.

Mężczyzna siedzący za kierownicą Audi gwałtownie zwolnił i zjechał na teren jednej z posesji.

- Ku zdziwieniu policjantów za kierownicą siedziała już młoda kobieta, a widziany chwile wcześniej kierowca znajdował się na tylnej kanapie. Oświadczył, że pojazd prowadziła jego 23-letnia koleżanka - dodają funkcjonariusze z Dębicy.

Mężczyzna to 29-latek. Na miejscu interwencji nie poddał się badaniu alkomatem. Dopiero po przewiezieniu do dębickiej komendy przyznał się, że to on kierował osobówką. Alkomat wykazał 0,10 promila alkoholu w jego organizmie.

- Za szereg popełnionych wykroczeń policjanci wystawili 4 mandaty karne na łączną kwotę 1900 zł. Dodatkowo uciekinier zarejestrował na swoim koncie 26 punktów karnych. Nie zatrzymano mu prawa jazdy z uwagi na to, że we wrześniu utracił uprawnienia z powodu kierowania pod wpływem alkoholu - informuje KPP Dębica.

mg

 • autor: mg

3 komentarzy

 • ob.RP

  CYT. " ...Oświadczył, że pojazd prowadziła jego 23-letnia koleżanka." No to po co przyjmował mandaty?

  Zgłoś nadużycie ob.RP środa, 30, listopad 2016 12:21 Link do komentarza
 • szerlok

  A to że na tym portalu jest również dział PODKARPACIE, jakbyś nie zauważył :) a druga sprawa, pisanie o takich przypadkach działa prewencyjnie. :) ale pewnie nie zauważyłeś :)

  Zgłoś nadużycie szerlok poniedziałek, 28, listopad 2016 23:27 Link do komentarza
 • niepokorny

  A co to ma wspólnego z Krosnem i okolicami ?

  Zgłoś nadużycie niepokorny poniedziałek, 28, listopad 2016 22:01 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?