Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Bieszczady: strzelał do Policji z nielegalnej broni

Bieszczady: strzelał do Policji z nielegalnej broni Fot. materiały KWP Rzeszów

21-latek z powiatu bieszczadzkiego strzelał w kierunku interweniujących policjantów z nielegalnej broni. Na szczęście był to pistolet gazowy, a mężczyznę ujęto, gdy broń się zacięła po kilku strzałach. Mężczyzna został aresztowany na 2 miesiące.

W połowie ubiegłego tygodnia policjanci zostali wezwani do awanturującego się w domu 21-latka.

- Według relacji zgłaszającego, młody mężczyzna miał bić kogoś z rodziny. Gdy policjanci weszli do jego domu, zauważyli, jak zbiega po schodach trzymając w ręku przedmiot przypominający broń palną. 21-latek oddał w kierunku funkcjonariuszy kilka strzałów i pobiegł do pokoju. Następnie wyskoczył przez okno i zaczął uciekać - relacjonuje Policja.

Gdy pistolet 21-latka zaciął się, policjanci obezwładnili agresora i odebrali mu broń. Mężczyzna był agresywny, groził funkcjonariuszom.

- Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Alkomat wskazał w jego organizmie około promila alkoholu, dodatkowo pobrano od niego krew do dalszych badań - informuje Policja.

Podczas przeszukania w pokoju 21-latka policjanci znaleźli i zabezpieczyli amunicję do broni gazowej i blisko 200 petard. W magazynku zabezpieczonego pistoletu było 16 sztuk naboi gazowych. Policjanci ustalili, że broń sprowadzono nielegalnie przez Internet ze Słowacji.

21-latek usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy, posiadania bez wymaganego zezwolenia broni gazowej i amunicji oraz znęcania się nad rodziną. Decyzją Sądu Rejonowego w Ustrzykach Dolnych został tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy.

pd/kwp

1 komentarz

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj