Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

39-latek podrabiał odzież znanych marek i sprzedawał przez Internet

39-latek podrabiał odzież znanych marek i sprzedawał przez Internet Fot. materiały KPP Jarosław

Podrobioną odzież znanych marek sprzedawał za pośrednictwem portali aukcyjnych. Poszkodowanych zostało ponad 650 osób. 39-latek z Rzeszowa stanie przed sądem.

REKLAMASprawa trwała ponad rok. Wyjaśnieniem okoliczności tego przestępstwa zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą w Jarosławiu oraz funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

- Funkcjonariusze ustalili kilkaset osób, które za pośrednictwem portali aukcyjnych zakupiły "podróbki". Śledczy dotarli do ponad 650 świadków z całego kraju i przesłuchali ich. Od tych osób zabezpieczono również ubrania, które nabyli za pośrednictwem Internetu. Łącznie zabezpieczono 73 koszulki i bluzy - informuje komenda powiatowa Policji w Jarosławiu.

Policjanci pracujący nad sprawą ustalili tożsamość mężczyzny. Sprawcą okazał się 39-latek z Rzeszowa. W trakcie przeszukania między innymi mieszkania zajmowanego przez mężczyznę odnaleziono specjalną prasę i kilka gotowych wyrobów. Mężczyzna do tego procederu wykorzystywał również komputer i ploter.

- Na podrobionej odzieży widniały zarówno napisy z zastrzeżonymi znakami graficznymi i słownymi, m.in. logo firm - informuje KPP Jarosław. - Z ustaleń wynika, że mężczyzna ponad 180 razy oznaczał odzież podrobionymi znakami towarowymi i wystawiał ją na sprzedaż. Z tego procederu uczynił sobie źródło dochodu. W ten sposób oszukał 29 firm - informuje Policja.

39-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty popełnienia przestępstwa z art. 305 ust. 3 ustawy Prawo własności przemysłowej. Akt oskarżenia wobec sprawcy skierowano do Sądu Rejonowego w Rzeszowie

- W związku z tym, że sprawca uczynił sobie z tego procederu przestępczego źródło dochodu, grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 5 lat, a także przepadek przedmiotów służących do popełnienia przestępstwa - informuje Policja.

Działania policjantów nadzorowała Prokuratura Okręgowa w Przemyślu.

mg

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj