KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Z Jasiołki wyłowiono 31-letniego mężczyznę. Pomimo akcji ratunkowej zmarł

Z Jasiołki wyłowiono 31-letniego mężczyznę. Pomimo akcji ratunkowej zmarł Fot. KPP Jasło

PODKARPACIE/JASŁO: Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 31-letniego mieszkańca Jasła. Mężczyznę wyłowiono z rzeki Jasiołki. Pomimo akcji reanimacyjnej jego życia nie udało się uratować.

REKLAMA


26 lipca po godz. 16, jasielska Policja została poinformowana o wyłowieniu ciała z rzeki przy ul. Żeromskiego.

- Funkcjonariusze po dotarciu na miejsce zastali strażaków i ratowników medycznych, którzy prowadzili akcję ratowniczą. Nieprzytomnego mężczyznę wyciągnięto na brzeg, pomimo akcji reanimacyjnej jego życia nie udało się uratować - informuje asp. sztab. Piotr Wojtunik, oficer prasowy jasielskiej Policji.

- Policjanci rozpoznali, że zmarły to 31-letni mężczyzna, bez stałego miejsca zamieszkania. Według wstępnych ustaleń wynika, że 31-latek spędzał dzień wraz z dwoma znajomymi. Mężczyźni około godz. 14, przesiadywali w pobliżu betonowego wału przeciwpowodziowego przy ul. Żeromskiego w Jaśle. Po pewnym czasie dwaj z nich skierowali się w kierunku centrum miasta, natomiast 31-latek poszedł nad rzekę, aby się umyć, po czym miał do nich dołączyć - dodaje Piotr Wojtunik.

Około godziny 16, dwaj mężczyźni zaniepokojeni długą nieobecnością swojego kolegi, wrócili w rejon mostu na rzece Jasiołce. Jeden z nich zauważył leżącego w wodzie 31-latka i próbował  mu pomoc. Zaalarmował przechodzącą w pobliżu kobietę, która wezwała służby ratunkowe.

Policjanci grupy dochodzeniowej oraz technik kryminalistyki wykonali oględziny miejsca zdarzenia, sporządzili dokumentację fotograficzną i zabezpieczyli ślady. W czynnościach uczestniczył także prokurator oraz biegły lekarz z zakresu medycyny sądowej. Decyzją prokuratora ciało zabezpieczono do dalszych badań.

- Wstępnie wykluczono by do śmierci mężczyzny przyczyniły się inne osoby - podkreśla oficer prasowy jasielskiej Policji.

Według danych Komendy Głównej Policji, od 1 kwietnia 2017 roku w Polsce utonęły już 193 osoby.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?