Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Z Jasiołki wyłowiono 31-letniego mężczyznę. Pomimo akcji ratunkowej zmarł

Z Jasiołki wyłowiono 31-letniego mężczyznę. Pomimo akcji ratunkowej zmarł Fot. KPP Jasło

PODKARPACIE/JASŁO: Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 31-letniego mieszkańca Jasła. Mężczyznę wyłowiono z rzeki Jasiołki. Pomimo akcji reanimacyjnej jego życia nie udało się uratować.

26 lipca po godz. 16, jasielska Policja została poinformowana o wyłowieniu ciała z rzeki przy ul. Żeromskiego.

- Funkcjonariusze po dotarciu na miejsce zastali strażaków i ratowników medycznych, którzy prowadzili akcję ratowniczą. Nieprzytomnego mężczyznę wyciągnięto na brzeg, pomimo akcji reanimacyjnej jego życia nie udało się uratować - informuje asp. sztab. Piotr Wojtunik, oficer prasowy jasielskiej Policji.

- Policjanci rozpoznali, że zmarły to 31-letni mężczyzna, bez stałego miejsca zamieszkania. Według wstępnych ustaleń wynika, że 31-latek spędzał dzień wraz z dwoma znajomymi. Mężczyźni około godz. 14, przesiadywali w pobliżu betonowego wału przeciwpowodziowego przy ul. Żeromskiego w Jaśle. Po pewnym czasie dwaj z nich skierowali się w kierunku centrum miasta, natomiast 31-latek poszedł nad rzekę, aby się umyć, po czym miał do nich dołączyć - dodaje Piotr Wojtunik.

Około godziny 16, dwaj mężczyźni zaniepokojeni długą nieobecnością swojego kolegi, wrócili w rejon mostu na rzece Jasiołce. Jeden z nich zauważył leżącego w wodzie 31-latka i próbował  mu pomoc. Zaalarmował przechodzącą w pobliżu kobietę, która wezwała służby ratunkowe.

Policjanci grupy dochodzeniowej oraz technik kryminalistyki wykonali oględziny miejsca zdarzenia, sporządzili dokumentację fotograficzną i zabezpieczyli ślady. W czynnościach uczestniczył także prokurator oraz biegły lekarz z zakresu medycyny sądowej. Decyzją prokuratora ciało zabezpieczono do dalszych badań.

- Wstępnie wykluczono by do śmierci mężczyzny przyczyniły się inne osoby - podkreśla oficer prasowy jasielskiej Policji.

Według danych Komendy Głównej Policji, od 1 kwietnia 2017 roku w Polsce utonęły już 193 osoby.

pd

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj