Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Wybuch gazu w samochodzie. Poparzone cztery osoby

Wybuch gazu w samochodzie. Poparzone cztery osoby Fot. materiały KPP Sanok

PODKARPACIE: Cztery poważnie poparzone osoby to efekt eksplozji gazu w samochodzie. Do wybuchu doszło niedługo po zatankowaniu gazu na stacji. Okazało się, że właściciel próbował oszczędzać na przeglądzie auta!

REKLAMADo eksplozji doszło 19 grudnia po godzinie 19 w Zabłotcach (gmina Sanok).  W pożarze samochodu ucierpiały cztery osoby. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że przyczyną pożaru był wybuch gazu LPG.

- Okazało się, że właściciel samochodu, 23-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, kilka dni wcześniej wymontował z samochodowej instalacji gazowej butlę. W ten sposób chciał obniżyć koszty badania technicznego pojazdu. Po wykonaniu badań, zbiornik miał ponownie trafić na swoje miejsce - informuje sanocka Policja.

Jak doszło do wybuchu?
Właściciel BMW wraz z trójką pasażerów, przyjechał na stację paliw. Mężczyzna rozpoczął tankowanie gazu, jednak przypomniał sobie, że w pojeździe nie ma butli, więc zatankował do baku benzynę. Następnie samochód odjechał w kierunku Rzeszowa.

- Pomimo wyczuwalnej w samochodzie woni gazu, jeden z pasażerów chcąc odpalić papierosa, zapalił zapalniczkę. To spowodowało wybuch w samochodzie - informuje Policja.

W pożarze ucierpiały cztery osoby: 21-letni kierujący oraz troje pasażerów, dwóch mężczyzn w wieku 22 i 23 lat oraz 23-letnia kobieta. Wszyscy z poważnymi poparzeniami trafili do szpitala.

pd
Fot. materiały KPP Sanok

3 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj