KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Podkarpacie: podawał się za policjanta. Jest poszukiwany

Podkarpacie: podawał się za policjanta. Jest poszukiwany Fot. materiały KPP Sanok

Policja prosi o kontakt osoby, które rozpoznają młodego mężczyznę z portretu pamięciowego. Mężczyzna podejrzewany jest o wyłudzenie kilkudziesięciu tysięcy złotych metodą "na wnuczka".

REKLAMA


20 października 2017 roku, do 84-letniej mieszkanki powiatu sanockiego zadzwoniła kobieta podająca się za żonę jej wnuka i poinformowała ją o wypadku, w którym rzekomo miał uczestniczyć wnuk.

Następnie rozmowę prowadziła fałszywa policjantka potwierdzając, że doszło do wypadku, poleciła aby kobieta jak najszybciej przekazała pieniądze w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Miały one być rekompensatą dla pokrzywdzonych w wypadku i ochronić wnuka kobiety przed pójściem do więzienia.

Fałszywa "policjantka" wywierała presję na starszej kobiecie tłumacząc, że trzeba działać szybko i nikt nie może się o tej sytuacji dowiedzieć. Niestety, 84-letnia kobieta uwierzyła oszustce i przekazała swoje oszczędności mężczyźnie, który oczekiwał w umówionym miejscu o ustalonej godzinie. Mężczyzna, który odbierał gotówkę przedstawił się jako policjant, następnie zabrał pieniądze i udał się w nieznanym kierunku.

Na podstawie opisu pokrzywdzonej został sporządzony portret pamięciowy mężczyzny, który zabrał pieniądze.

Trwa postępowanie w tej sprawie. Policjanci zwracają się z prośbą do osób, które rozpoznają mężczyznę na sporządzonym portrecie pamięciowym oraz zdjęciu z nagrania zarejestrowanego przez monitoring, o kontakt z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sanoku, ul. Witkiewicza 3, tel. 13 465 73 65 lub z dyżurnym jednostki policji pod numerem alarmowym 997.

KPP Sanok, red.

  • autor: KPP Sanok, red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?