KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

PODKARPACIE: Zderzenie busa z tirem. Dwie osoby zginęły

PODKARPACIE: Zderzenie busa z tirem. Dwie osoby zginęły Fot. archiwum KMP Przemyśl

Dwie osoby zginęły, a cztery zostały ranne z w zderzeniu busa z tirem na DK28 w Birczy. W chwili wypadku panowały trudne warunki na drodze - było bardzo ślisko i mgliście. Droga krajowa jest całkowicie zablokowana.

REKLAMA


Do zdarzenia doszło 8 marca około godziny 7:00. - Funkcjonariusze ustalili wstępnie, że kierujący busem, jadąc w kierunku Przemyśla, zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym z naczepą. Busem podróżowało 5 pasażerów i kierowca, wszyscy to obywatele Ukrainy, pracujący przy remoncie mostu w Birczy - informuje przemyska Policja.

Kierujący busem oraz jeden z pasażerów zginęli na miejscu. Czterech pasażerów busa z obrażeniami przewieziono do szpitala. Jedną z osób przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na miejscu czynności prowadzą policjanci pod nadzorem prokuratora z udziałem biegłego z zakresu ruchu drogowego. Wiadomo, że w chwili wypadku panowały trudne warunki na drodze - było bardzo ślisko i mgliście.

Jak informuje Policja, droga krajowa nr 28 jest zablokowana w obu kierunkach. Policjanci kierują samochody na objazdy - od strony Przemyśla przez Nienadową, a od strony Sanoka przez Lipę i Jawornik Ruski na Nienadową. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?