Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Tragiczny wypadek autokaru na Podkarpaciu. Zginęły trzy osoby

Tragiczny wypadek autokaru na Podkarpaciu. Zginęły trzy osoby Fot. materiały KWP Rzeszów

Policjanci pod nadzorem prokuratora pracowali w piątek na miejscu tragicznego wypadku autokaru na DK28 między Przemyślem, a Sanokiem w miejscowości Leszczawa Dolna (powiat przemyski). W wypadku zginęły trzy osoby, osiemnaście zostało rannych. Autokar wypadł z drogi na tzw. zakręcie śmierci.

REKLAMADo zdarzenia doszło 17 sierpnia, kilka minut po godz. 22. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że autokarem podróżowali uczestnicy wycieczki ze Lwowa. Kierowca autobusu na zakręcie, pomiędzy Leszczawą Dolną i Kuźminą, zjechał z drogi, osunął się z kilkumetrowej skarpy, następnie dachował - informuje podkarpacka Policja.

- Autokarem podróżowały 54 osoby, w tym dwóch kierowców. W wypadku zginęły trzy osoby - pasażerowie autobusu. Rannych przewieziono do szpitali w Przemyślu, Sanoku, Ustrzykach, Jarosławiu, Lesku i Brzozowie. Policjanci ustalili, że kierowca autobusu był trzeźwy - informuje KMP Rzeszów.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci, zastępy państwowej i ochotniczej straży pożarnej, w tym strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Krosna, ratownicy z BGOPR, PCK oraz służby ratownicze. Policjanci zorganizowali objazdy. Przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczono ślady.

Prawdopodobnie kierowca jechał z prędkością znacznie przekraczającą dozwoloną w tym miejscu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń biegłego z zakresu ruchu drogowego, prędkość pojazdu zbliżona była do 70-80 kilometrów na godzinę, przy ograniczeniu w tym miejscu do 30 km/h.

Kierowca zostanie przesłuchany w niedzielę, 19 sierpnia. Zostanie mu przedstawiony zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym, w wyniku czego śmierć poniosły trzy osoby, a wiele zostało rannych i doznało ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Poszkodowanym udzielana jest pomoc psychologiczna.

Informacji o osobach poszkodowanych w wypadku udziela Konsul Honorowy Ukrainy w Przemyślu, pod nr tel. 784138555.

(kwp), red.
Fot. materiały KWP Rzeszów

 • autor: (kwp), red.

2 komentarzy

 • BUSOMAT PL

  Wyrazy współczucia. Na drodze trzeba zawsze uważać

  Zgłoś nadużycie BUSOMAT PL niedziela, 19, sierpień 2018 16:19 Link do komentarza
 • Maria Golonka

  Straszna tragedia wyrazy szacunku dla wszystkich jednostek ratowniczych a w szczególności dla mojego syna Dawida Golonka,który także brał udział w tej akcji

  Zgłoś nadużycie Maria Golonka niedziela, 19, sierpień 2018 15:00 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj