KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Tragiczny wypadek autokaru na Podkarpaciu. Zginęły trzy osoby

Tragiczny wypadek autokaru na Podkarpaciu. Zginęły trzy osoby Fot. materiały KWP Rzeszów

Policjanci pod nadzorem prokuratora pracowali w piątek na miejscu tragicznego wypadku autokaru na DK28 między Przemyślem, a Sanokiem w miejscowości Leszczawa Dolna (powiat przemyski). W wypadku zginęły trzy osoby, osiemnaście zostało rannych. Autokar wypadł z drogi na tzw. zakręcie śmierci.

REKLAMA


Do zdarzenia doszło 17 sierpnia, kilka minut po godz. 22. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że autokarem podróżowali uczestnicy wycieczki ze Lwowa. Kierowca autobusu na zakręcie, pomiędzy Leszczawą Dolną i Kuźminą, zjechał z drogi, osunął się z kilkumetrowej skarpy, następnie dachował - informuje podkarpacka Policja.

- Autokarem podróżowały 54 osoby, w tym dwóch kierowców. W wypadku zginęły trzy osoby - pasażerowie autobusu. Rannych przewieziono do szpitali w Przemyślu, Sanoku, Ustrzykach, Jarosławiu, Lesku i Brzozowie. Policjanci ustalili, że kierowca autobusu był trzeźwy - informuje KMP Rzeszów.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci, zastępy państwowej i ochotniczej straży pożarnej, w tym strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Krosna, ratownicy z BGOPR, PCK oraz służby ratownicze. Policjanci zorganizowali objazdy. Przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczono ślady.

Prawdopodobnie kierowca jechał z prędkością znacznie przekraczającą dozwoloną w tym miejscu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń biegłego z zakresu ruchu drogowego, prędkość pojazdu zbliżona była do 70-80 kilometrów na godzinę, przy ograniczeniu w tym miejscu do 30 km/h.

Kierowca zostanie przesłuchany w niedzielę, 19 sierpnia. Zostanie mu przedstawiony zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym, w wyniku czego śmierć poniosły trzy osoby, a wiele zostało rannych i doznało ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Poszkodowanym udzielana jest pomoc psychologiczna.

Informacji o osobach poszkodowanych w wypadku udziela Konsul Honorowy Ukrainy w Przemyślu, pod nr tel. 784138555.

(kwp), red.
Fot. materiały KWP Rzeszów

 • autor: (kwp), red.

2 komentarzy

 • BUSOMAT PL

  Wyrazy współczucia. Na drodze trzeba zawsze uważać

  Zgłoś nadużycie BUSOMAT PL niedziela, 19, sierpień 2018 16:19 Link do komentarza
 • Maria Golonka

  Straszna tragedia wyrazy szacunku dla wszystkich jednostek ratowniczych a w szczególności dla mojego syna Dawida Golonka,który także brał udział w tej akcji

  Zgłoś nadużycie Maria Golonka niedziela, 19, sierpień 2018 15:00 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?