KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

31 punktów karnych i mandat w wysokości 2 100 złotych

Zdjęcie z policyjnego wideorejestratora. Po lewej nadjeżdżająca ciężarówka. Na środku motocyklista widziany od tyłu. W lewym dolnym rogu pomiar prędkości - czerwone cyfry zatrzymują się na wskazaniu 171.1 km/h. Zdjęcie z policyjnego wideorejestratora. Po lewej nadjeżdżająca ciężarówka. Na środku motocyklista widziany od tyłu. W lewym dolnym rogu pomiar prędkości - czerwone cyfry zatrzymują się na wskazaniu 171.1 km/h. Fot. materiały KWP Rzeszów

31 punktów karnych, wysoki mandat i utrata prawa jazdy - to konsekwencje brawurowej jazdy 24-letniego motocyklisty. Kierujący hondą, nie tylko przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 69 km/h, ale do tego styl jego jazdy stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Niebezpieczne manewry mieszkańca powiatu bieszczadzkiego, zakończyli policjanci z grupy Speed.

REKLAMA


W sobotę, 22 maja policjanci rzeszowskiej drogówki, wchodzący w skład grupy Speed, którzy tego dnia pełnili służbę na terenie powiatu sanockiego, zwrócili uwagę na kierującego motocyklem marki Honda.

- Kierujący jednośladem nie dość, że w trakcie jazdy łamał przepisy ruchu drogowego, to jeszcze popełniał te wykroczenia jadąc z nadmierną prędkością. W terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał o 69 km/h za szybko. Motocyklista został zatrzymany do kontroli drogowej - informuje KWP Rzeszów.

Okazało się, że 24-letni mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego nie posiada uprawnień do kierowania motocyklami. - Za popełnione wykroczenia mężczyzna został ukarany mandatem na łączną kwotę 2100 zł oraz 31 punktami karnymi. Dodatkowo, za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, stracił na trzy miesiące prawo jazdy kat. B. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny motocykla, ponieważ był niesprawny technicznie - dodaje Policja.

 • autor: KWP Rzeszów, (red.)

5 komentarzy

 • Kros

  Brak wyobrażni młodych motocyklistów, też śmigam na dwóch kółkach i to na ciężkim sprzęcie ale zawsze staram się bezpiecznie i spokojnie,mam oryginalne profesjonalne,fabryczne wydechy,które nie powodują niezdrowych i słusznych negatywnych reakcji mieszkańców osiedli.Tu apel do Policji aby wyłapywać tych ryczących i strzelających rycerzy.Pozdrawiam tych normalnych motocyklistów.

  Zgłoś nadużycie Kros wtorek, 31, sierpień 2021 22:39 Link do komentarza
 • antypijak

  Dlaczego Polacy jeżdżą tak szybko i na dodatek często po spożyciu alkoholu? Otóż są głównie przyczyny: ogólne przyzwolenie i tolerowanie pijaków za kierownicą. Brawura i brak wyobraźni, oraz zbyt niskie kary za wykroczenia i przestępstwa drogowe. W takiej przykładowo Szwecji normalnością jest zgłoszenie na policję o nietrzeźwym kierującym. W Polsce zgłaszającego o zdarzeniu traktuje się jako kablarza. A gdy coś złego się wydarzy to wtedy lament.

  Zgłoś nadużycie antypijak piątek, 20, sierpień 2021 15:39 Link do komentarza
 • BL

  Za granicą (choćby Słowacja czy Chorwacja) każdy jedzie grzecznie, w PL ile fabryka dała. Nowe mandaty spowodują że tak samo w PL będziemy jeździć. Inna sprawa że należałoby 3/4 znaków ograniczenia prędkości usunąć, szczególnie tych do 40 w zabudowanym czy jakichś dziwnych "70" poza zabudowanym.

  Zgłoś nadużycie BL poniedziałek, 16, sierpień 2021 13:09 Link do komentarza
 • ty

  "trzepać" to nas bedą wszystkich, 50 km/h w nocy.. heeeh to państwo zeszło już dawno na psy..

  Zgłoś nadużycie ty piątek, 04, czerwiec 2021 07:51 Link do komentarza
 • Kros

  Brawo Policja, "trzepać' tych pseudo motocyklistów.Tulam się po drogach na Hamaszce już kilkadziesiąt lat ale zawsze staram się przepisowo i bezpiecznie.Nie akceptuję tych chuligańskich wygłupów.Bądżmy roztropni my motocykliści na drogach,a szczególnie młodzi.Dbajmy o swoje a nade wszystko o innych bezpieczeństwo.Pozdrawiam wszystkich na dwóch kołach.

  Zgłoś nadużycie Kros czwartek, 03, czerwiec 2021 22:24 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?