KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

31 punktów karnych i mandat w wysokości 2 100 złotych

Zdjęcie z policyjnego wideorejestratora. Po lewej nadjeżdżająca ciężarówka. Na środku motocyklista widziany od tyłu. W lewym dolnym rogu pomiar prędkości - czerwone cyfry zatrzymują się na wskazaniu 171.1 km/h. Zdjęcie z policyjnego wideorejestratora. Po lewej nadjeżdżająca ciężarówka. Na środku motocyklista widziany od tyłu. W lewym dolnym rogu pomiar prędkości - czerwone cyfry zatrzymują się na wskazaniu 171.1 km/h. Fot. materiały KWP Rzeszów

31 punktów karnych, wysoki mandat i utrata prawa jazdy - to konsekwencje brawurowej jazdy 24-letniego motocyklisty. Kierujący hondą, nie tylko przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 69 km/h, ale do tego styl jego jazdy stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Niebezpieczne manewry mieszkańca powiatu bieszczadzkiego, zakończyli policjanci z grupy Speed.

REKLAMA


W sobotę, 22 maja policjanci rzeszowskiej drogówki, wchodzący w skład grupy Speed, którzy tego dnia pełnili służbę na terenie powiatu sanockiego, zwrócili uwagę na kierującego motocyklem marki Honda.

- Kierujący jednośladem nie dość, że w trakcie jazdy łamał przepisy ruchu drogowego, to jeszcze popełniał te wykroczenia jadąc z nadmierną prędkością. W terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał o 69 km/h za szybko. Motocyklista został zatrzymany do kontroli drogowej - informuje KWP Rzeszów.

Okazało się, że 24-letni mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego nie posiada uprawnień do kierowania motocyklami. - Za popełnione wykroczenia mężczyzna został ukarany mandatem na łączną kwotę 2100 zł oraz 31 punktami karnymi. Dodatkowo, za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, stracił na trzy miesiące prawo jazdy kat. B. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny motocykla, ponieważ był niesprawny technicznie - dodaje Policja.

 • autor: KWP Rzeszów, (red.)

2 komentarzy

 • ty

  "trzepać" to nas bedą wszystkich, 50 km/h w nocy.. heeeh to państwo zeszło już dawno na psy..

  Zgłoś nadużycie ty piątek, 04, czerwiec 2021 07:51 Link do komentarza
 • Kros

  Brawo Policja, "trzepać' tych pseudo motocyklistów.Tulam się po drogach na Hamaszce już kilkadziesiąt lat ale zawsze staram się przepisowo i bezpiecznie.Nie akceptuję tych chuligańskich wygłupów.Bądżmy roztropni my motocykliści na drogach,a szczególnie młodzi.Dbajmy o swoje a nade wszystko o innych bezpieczeństwo.Pozdrawiam wszystkich na dwóch kołach.

  Zgłoś nadużycie Kros czwartek, 03, czerwiec 2021 22:24 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?