Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Krosno na bokserskim podium

Maksymilian Gibadło wywalczył trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski w boksie rozegranych w Szczecinie. To pierwszy medal zdobyty na Mistrzostwach Polski Seniorów w Boksie dla Podkarpacia od 5 lat!

REKLAMA4 - 9 maja rozegrane zostały w Szczecinie 65 Mistrzostwa Polski Seniorów w Boksie. W mistrzostwach wzięło udział 164 zawodników reprezentujących 65 klubów z 15 Okręgowych Związków Bokserskich.

Krosno reprezentował Klub Sportowy BUDO i Maksymilian Gibadło (w kategorii 69 kg), któremu sekundował trener Bronisław Krawiec.
 
Maksymilian - uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Krośnie - "Naftówka" w ubiegłym roku zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów oraz "Złotą Rękawicę Wisły".

Przygotowania i starty były podporządkowane tej ważnej imprezie. Naszym celem było udowodnienie, iż boks w Krośnie może osiągać jak przed laty wysokie wyniki.

Na początku zmagań o Mistrzostwo Polski Maks zmierzył się z Adrianem Stepnowskim z Bombardier Wrocław, pokonując go jednogłośnie na punkty. By awansować do ćwierćfinału stoczył zwycięski pojedynek z Pawłem Kujawskim z KS Gwardia Wrocław. Również kolejny pojedynek z zawodnikiem z KS Gwardia Wrocław - Kamilem Urbańskim przyniósł mu zwycięstwo 3:0 oraz awans do półfinału mistrzostw.

Tym razem po zaciętym pojedynku przegrał walkę o wejście do finału z  Przemysławem Zyśk z UMKS Victoria Ostrołęka.

Maksymilian w Mistrzostwach Polski Seniorów zajął ostatecznie miejsce.Podkreślić należy, że jest to pierwszy rok zmagań w kategorii seniorów tego utalentowanego zawodnika. Ostatni medal na Mistrzostwach Polski w Boksie dla Podkarpacia został zdobyty w 2010 roku.

Zobacz także: www.budo.org.pl

 

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj