KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Przepłynęli 295 km. Pierwszy Nocny Maraton Pływacki przeszedł do historii [FILM]

Przepłynęli 295 km. Pierwszy Nocny Maraton Pływacki przeszedł do historii [FILM] Fot. Karol Słomka

119 osób wzięło udział w pierwszym nocnym maratonie pływackim w Krośnie. Uczestnicy przepłynęli 295 km. Oprócz sportowego, impreza miała też wymiar charytatywny - zbierano na pomoc dla Maćka Huczwy.

REKLAMA


- Pierwszym celem jest ustanowienie rekordu Krosna w długości przepłyniętego dystansu w ciągu jednej nocy, natomiast drugim celem jest pomoc Maćkowi Huczwie, chłopakowi poszkodowanemu przez los - mówi Maciej Koza, prezes Klubu Pływackiego Masters Krosno. Dodaje, że Klub chce organizować regularnie podobne imprezy by bić rekord przepłyniętego dystansu i pomagać kolejnym potrzebującym.
Maciek Huczwa od urodzenia zmaga się z czterokończynowym porażeniem mózgowym. Ma też niewydolność nerek. Rehabilitacja chłopca jest kosztowna i liczy się każdy grosz.

Podczas Maratonu zbierano środki na wyjazd rehabilitacyjny i zajęcia terapeutyczne dla chłopca. Udało się zebrać ponad 6 tys. złotych ale to nie wszystko, konto zasila jeszcze środki z internetowej licytacji gdzie można między innymi zakupić koszulkę Mariusza Pudzianowskiego.

W charytatywnym maratonie pływackim uczestniczyło 119 osób. Każdemu uczestnikowi maratonu zaliczano dystans, który zdołał przepłynąć w 90 minut. Łącznie przepłynięto 295 kilometrów. Zobacz wyniki - tutaj.

W programie był też konkurs plastyczny oraz pokaz pływania niemowląt!

pd
Fot. Karol Słomka

  • autor: pd

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?