Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Przepłynęli 295 km. Pierwszy Nocny Maraton Pływacki przeszedł do historii [FILM]

Przepłynęli 295 km. Pierwszy Nocny Maraton Pływacki przeszedł do historii [FILM] Fot. Karol Słomka

119 osób wzięło udział w pierwszym nocnym maratonie pływackim w Krośnie. Uczestnicy przepłynęli 295 km. Oprócz sportowego, impreza miała też wymiar charytatywny - zbierano na pomoc dla Maćka Huczwy.

REKLAMA- Pierwszym celem jest ustanowienie rekordu Krosna w długości przepłyniętego dystansu w ciągu jednej nocy, natomiast drugim celem jest pomoc Maćkowi Huczwie, chłopakowi poszkodowanemu przez los - mówi Maciej Koza, prezes Klubu Pływackiego Masters Krosno. Dodaje, że Klub chce organizować regularnie podobne imprezy by bić rekord przepłyniętego dystansu i pomagać kolejnym potrzebującym.
Maciek Huczwa od urodzenia zmaga się z czterokończynowym porażeniem mózgowym. Ma też niewydolność nerek. Rehabilitacja chłopca jest kosztowna i liczy się każdy grosz.

Podczas Maratonu zbierano środki na wyjazd rehabilitacyjny i zajęcia terapeutyczne dla chłopca. Udało się zebrać ponad 6 tys. złotych ale to nie wszystko, konto zasila jeszcze środki z internetowej licytacji gdzie można między innymi zakupić koszulkę Mariusza Pudzianowskiego.

W charytatywnym maratonie pływackim uczestniczyło 119 osób. Każdemu uczestnikowi maratonu zaliczano dystans, który zdołał przepłynąć w 90 minut. Łącznie przepłynięto 295 kilometrów. Zobacz wyniki - tutaj.

W programie był też konkurs plastyczny oraz pokaz pływania niemowląt!

pd
Fot. Karol Słomka

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj