KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Biathloniści rozpoczęli sezon

Wiktor Penar Wiktor Penar Fot. archiwum MJ

Niezbyt zimowa aura nie przeszkodziła w rozpoczęciu biathlonowego sezonu. W dniach 8-10 stycznia rozegrano pod hasłem "Celuj w Igrzyska" dwa biegi sprinterskie. Zmagania w Kościelisku rozpoczęły tegoroczny Puchar Polski w biathlonie.

W pierwszym dniu zmagań najlepiej z zawodników IKN Górnik Iwonicz-Zdrój zaprezentował się Wiktor Penar. Zdobył srebrny medal w rywalizacji juniorów młodszych. Na trzecim stopniu podium stanęła Kamila Cichoń występująca gronie juniorek. Udanie w gronie młodzików zadebiutował Dawid Stanisz zajmując 6 miejsce.

W drugim dniu najlepiej z biathlonistów "Górnika" zaprezentowała się Kamila Cichoń, zajmując 6 miejsce. Tuż za nią sklasyfikowana została jej siostra, Klaudia.

Na uwagę zasługuje także występ Małgorzaty Pernal, która w młodziczkach młodszych zajęła dwukrotnie 7 miejsce. W juniorach młodszych Patryk Jakieła dwukrotnie plasował się w czołowej "dziesiątce", zajmując 9 i 7 miejsce.