Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Kamila Cichoń na 5 miejscu w biathlonowej sztafecie mistrzostw świata!

Kamila Cichoń i Kamila Żuk Kamila Cichoń i Kamila Żuk Fot. archiwum JAK

Polskie juniorki młodsze były bliskie wywalczenia medalu mistrzostw świata w sztafecie 3x6km. Po dwóch zmianach to właśnie reprezentantki Polski znajdowały się na prowadzeniu. Ostatecznie, rywalizację Polki zakończyły na piątym miejscu.

REKLAMA


Po pierwszej zmianie na prowadzeniu znajdowały się Słowenki. Nie było w tym nic dziwnego, bo Urska Poje jako jedyna z grona biathlonistek otwierających rywalizację ma za sobą wiele startów w zawodach pucharu świata, z udziałem w MŚ seniorów włącznie. Za sztafetą Słowenii plasowały się tercety z Ukrainy i Norwegii. Polki po występie Kamili Cichoń były szóste. Biathlonistka IKN Górnik Iwonicz-Zdrój dobierała trzy razy i do strefy zmian dotarła z 45 sekundami straty.

Druga zmiana to popis Kamili Żuk (MKS Duszniki Zdrój), która inaczej niż we wczorajszym biegu pościgowym nie pudłowała. Posiłkowała się tylko jednym dodatkowym pociskiem, a w biegu na swojej zmianie nie miała sobie równych. Jeszcze wybiegając z drugiego strzelania traciła do Tais Vozelj ze Słowenii 11 sekund. Na mecie swojego odcinka była już przed nią, aż o 14 sekund! Wtedy było jasne, że Joannę Jakiełę czeka walka o medal.

Po pierwszym swoim strzelaniu zawodniczka BKS WP-Kościelisko spadła na trzecie miejsce. Dwa dobierane naboje kosztowały ją stratę 12 sekund do Poliny Szewniny z Rosji. Kluczowe dla losów medali strzelanie w stójce przyniosło Jakiele dwie karne rundy. Rywalki się nie myliły, wobec czego polska sztafeta spadła na piąte miejsce. Jakieła próbowała jeszcze awansować jedno miejsce wyżej, ale na finiszu przegrała o pół sekundy z Walerią Dmitrenko z Ukrainy. Wygrały Rosjanki przed Czeszkami i Norweżkami.

Mistrzostwa Świata odbywały się w rumuńskim Cheile Gradistei (27.01-02.02.2016).

jak

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj