Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

6 medali Spartana Rymanów na XVI Mistrzostwach Polski w Armwrestlingu

6 medali Spartana Rymanów na XVI Mistrzostwach Polski w Armwrestlingu Fot. archiwum Spartan Rymanów

Pod koniec lutego, w Gdańsku odbyły się XVI Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu. Były to zarazem eliminacje do Mistrzostw Europy i Świata 2016. W wydarzeni brali udział Spartanie z Rymanowa. Przywieźli ze sobą aż 6 medali i tytuł mistrzowski.

REKLAMA


W dniach 26-28 lutego w Gdańsku wystartowało ponad 230 najlepszych zawodników z całego kraju. Spartan Rymanów wystawił 8 zawodników w tym 5 juniorów (do 18 lat), 2 juniorki oraz 1 zawodnika w najbardziej prestiżowej kategorii senior. Spartanie również i tym razem nie zawiedli, zdobywając 6 medali, w tym jedno mistrzostwo kraju.

Wyniki zawodników Spartana Rymanów:

Grzegorz Nowotarski (senior 80kg ):
- 1 miejsce ręka lewa (zawodowy mistrz Polski 2016 ),
- 2 miejsce ręka prawa.

Adrian Biega (junior 70 kg):
- 2 miejsce ręka lewa (v-ce Mistrz Polski),
- 7 miejsce ręka prawa.

Damian Biega (junior 60 kg):
- 2 miejsce ręka lewa (v-ce Mistrz Polski),
- 2 miejsce ręka prawa (v-ce Mistrz Polski).

Bogdan Pojnar (junior 65 kg):
- 4 miejsce ręka lewa,
- 5 miejsce ręka prawa.

Grzegorz Biega (junior 80 kg):
- 3 miejsce ręka lewa ( brązowy medalista ),
- 4 miejsce ręka prawa.

Mateusz Skwara (junior 75):
- 7 miejsce ręka lewa,
- 7 miejsce ręka prawa.

Andżelika Wermińska (juniorka 60 kg):
- 6 miejsce ręka lewa,
- 5 miejsce ręka prawa.

Katarzyna Długosz (juniorka 50 kg):
- 4 miejsce ręka lewa,
- 6 miejsce ręka prawa.

Kadrę Polski zasiliło w tym roku 3 zawodników z Rymanowa:
- Grzegorz Nowotarski - mistrz Polski w kat senior 80kg,
- Damian Biega - v-ce mistrz Polski w kat junior 18 lat 60kg,
- Adrian Biega - v-ce mistrz Polski w kat junior 18 lat 70kg.

Zawody odbyły się w Gdańsku, więc mieliśmy do przebycia całą Polskę. Pierwszego dnia (26 lutego, piątek) odbyło się ważenie zawodników oraz przydziały do kat. wagowych i wiekowych. W sobotę odbyły się eliminacje oraz finały lewej ręki, Spartanie w coraz liczniejszej grupie nie zawiedli, zdobywając tytuł mistrza Polski (Grzegorz Nowotarski) oraz 2 v-ce mistrzostwa Polski (Damian i Adrian Biegowie). W niedzielę rozegrano eliminacje oraz finały prawej ręki, gdzie również zawodnicy Spartana pokazali wysoką formę, zdobywając 2 srebrne medale mistrzostw Polski (Grzegorz Nowotarski oraz Damian Biega). Grzegorz w seniorach obronił zeszłoroczny tytuł mistrza Polski i tym samym drugi rok z rzędu został najlepszym zawodnikiem w Polsce.

Tym samym trzech Spartanów z Rymanowa będzie reprezentować nasz kraj na mistrzostwach Europy w Rumunii oraz świata w Bułgarii. Liczymy,że uda się wyjechać wszystkim zawodnikom, lecz wszystko zależy od sponsorów oraz samej gminy Rymanów. Koszty wyjazdu niestety muszą pokryć kluby.

Oczywiście nie można zapomnieć o sponsorach, którzy już wspierają nasz klub oraz rozwój sportu w gminie Rymanów, mowa w szczególności o firmie "LATER" Rymanów reprezentowaną przez Stanisława Rajchla oraz gminie Rymanów, która również dokłada wszelkich starań abyśmy się rozwijali. To dzięki nim nasz klub rozwija się dynamicznie oraz ma możliwość finansowania wyjazdów młodzieży na zawody krajowe, jak i międzynarodowe

- mówi Grzegorz Nowatorski ze Spartana Rymanów.

red.

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj