Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Karate: Zwycięstwo drużynowe BUDO na mistrzostwach makroregionu

Karate: Zwycięstwo drużynowe BUDO na mistrzostwach makroregionu Fot. archiwum BUDO

Zawodnicy krośnieńskiego KS BUDO triumfowali w Mistrzostwach Makroregionu Południowego w Karate Kyokushin oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Leżajsku 12 marca. Zawody odbywały się pod patronatem ambasady Japonii.

REKLAMA


Organizatorem mistrzostw był Leżajski Klub Kyokushin Karate, a współorganizatorami Podkarpacki Okręgowy Związek Karate i Podkarpacka Federacja Sportu.

Patronat nad imprezą objęli ambasada Japonii, wojewoda podkarpacki, pani Ewa Leniart i marszałek województwa podkarpackiego.

Sędzią głównym mistrzostw był shihan Andrzej Krawontka. W mistrzostwach makroregionu startowało 152 zawodników, a w turnieju dla młodzików 71 zawodników z 32 ośrodków.

Zawodnicy KS BUDO startowali w kategoriach kata i kumite, w grupach wiekowych: senior, junior i młodzik. Mistrzostwa sędziował sensei Paweł Kafel, a zawodnikom sekundował sensei Krzysztof Jakubowicz.

Dzięki doskonałej postawie i umiejętnościom zawodników klub KS BUDO uzyskał najwyższy wynik w punktacji drużynowej Mistrzostw Makroregionu Południowego i zajął drużynowo pierwsze miejsce.

Wszechstronne wyszkolenie zawodników potwierdzają wyniki seniora Filipa Szellera i juniora Kamila Hassana, którzy zarówno w kategorii kata, jak i kumite zdobyli mistrzowskie tytuły.

Dodatkowo Filip zdobył tytuł najlepszego zawodnika mistrzostw.

Również jedyny młodzik z KS BUDO, Maciej Wójcik zdobył medale, zarówno w kumite (2 miejsce), jak i w kata (3 miejsce).

kf/pd

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj