Ukraińcy triumfują w Biegu Szlakiem Konopnickiej

120 zawodników stanęło na starcie XXIV Ogólnopolskiego Biegu Szlakiem Marii Konopnickiej. Rozpoczęcie zawodów poprzedziło złożenie kwiatów pod upamiętniającym Marię Konopnicką "Głazem Suwalskim" przez organizatorów i zawodników.

Wyścig wystartował tradycyjnie spod Dworku Marii Konopnickiej. Trasa liczącą 10,4 km prowadziła ulicami gminy Jedlicze.

Pierwszy na metę znajdującą się na stadionie w Dobieszynie dobiegł Lunii Vykhopen z Ukrainy uzyskując czas 33 minuty i 48 sekund.

Drugie miejsce zajął jego rodak, Aleksander Łabziuk (34:07). Na najniższym stopniu podium stanął Tomasz Pociecha (34:32).

Najlepsza wśród kobiet była Nataliia Oliinik (Ukraina) z czasem 40:24. Najszybszym biegaczem z gminy Jedlicze okazał się reprezentujący GOSiR Jedlicze, Paweł Gładysz (35:55).