Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Sukces karateków na Ogólnopolskim Turnieju w Adamówce

Sukces karateków na Ogólnopolskim Turnieju w Adamówce Fot. archiwum

16 zawodników z Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate przywiozło 16 trofeów z turnieju w Adamówce. Wszyscy stanęli na podium, a siedmioro z nich zdobyło złote medale. W rywalizacji brało udział 140 zawodników z całej Polski.

REKLAMA19 listopada 2016 roku w Adamówce odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Wójta Gminy. Organizatorem był Leżajski Klub Kyokushin Karate.

Na starcie turniej zgromadził 140 zawodników z 9 klubów: Bielska-Białej, Brzostka, Chełma, Gorzyc, Dukli, Krosna, Nowej Sarzyny, Leżajska, Tomaszowa Lubelskiego, Radzynia Podlaskiego, Rudnika nad Sanem i Zamościa.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate pod opieką sensei Adama Buczyńskiego i sensei Marka Sawczuka reprezentowało 16 zawodników, którzy przywieźli szesnaście trofeów. Siedmiokrotnie wchodzili na najwyższy stopień podium, cztery razy odbierali srebro, pięciokrotnie brąz. Szesnaście miejsc medalowych pozwoliło na zajęcie drugiego miejsca drużynowo.

- Nasi zawodnicy udowodnili, nie po raz pierwszy (był to już dwudziesty wyjazd na zawody karate w tym roku), iż ciężka praca, zaangażowanie, samodyscyplina, w parze z talentem i regularnymi treningami pozwalają na osiągniecie imponujących wyników. Dziękujemy za to, że mimo innych zajęć szkolnych (i często także pozaszkolnych) znajdują czas, siły i chęci, by ciężko trenować w tygodniu, a w dni wolne sprawdzać się w sportowej rywalizacji, przywożąc kolejne trofea, które przynoszą dumę naszemu klubowi - mówi shihan Roman Woźniak.

Klasyfikacja medalowa:
- miejsce w kumite 1: Pitera Zofia, Korona Karina, Prajsnar Jakub, Pikuła Karol, Sudyka Adrian, Bilski Dominik, Bernacki Szymon,
- miejsce w kumite 2: Gazda Emilia, Wajda Maja, Bilska Wiktoria, Prajsnar Patryk,
- miejsce w kumite 3: Śmietana Jolanta, Mielech Izabela, Kasprzyk Gabriela, Ornalik Jakub, Ornalik Konrad.
 
Drużynowo:
1. Leżajski KKK - 75 pkt.,
2. Krośnieński KKK - 52 pkt.,
3. UKS KK Brzostek - 28 pkt.

 

25 listopada siedmiu zawodników krośnieńskiego KKK wraz z shihanem Romanem Woźniakiem wyjechało na Puchar Europy Juniorów Karate Kyokushin do Lublina.

pd
Fot. archiwum

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj