Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

I Dobroczynny Bieg Nadziei w Krośnie - ruszyły zapisy

I Dobroczynny Bieg Nadziei w Krośnie - ruszyły zapisy Fot. Piotr Dymiński

14 maja w Krośnie po raz pierwszy wystartuje Nocny Dobroczynny Bieg Nadziei. Celem jest wsparcie krośnieńskiego hospicjum. Ambasadorem biegu została Izabela Zatorska. "To będzie najszybsze 5 km w Polsce" - zapowiada zawodniczka.

REKLAMAPatronat honorowy nad wydarzeniem objęli Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, przewodniczący sejmiku województwa podkarpackiego, prezydent Krosna i poseł na Sejm RP, Piotr Babinetz.

Organizatorem biegu jest Centrum Medyczno Charytatywne "Caritas" w Krośnie. Ambasadorką biegu została Izabela Zatorska, biegaczka górska. Celem całego przedsięwzięcia jest wsparcie krośnieńskiego hospicjum.

Bieg odbędzie się w okolicy krośnieńskiego lotniska, ulicami Lotników i Kaczorowskiego. - Bieg będzie miał tylko 5 km, chodzi o to, żeby to był "dystans dla każdego", także dla amatorów i osób, które zaczynają biegać - mówi Zatorska. - Będzie też możliwość pokonania trasy w kategorii Nordic Walking.

Pierwszą częścią całego wydarzenia będzie festyn rodzinny oraz biegi dla dzieci i dla rodzin. W tym takie kategorie, jak "sztafeta rodzinna" czy bieg "babci/dziadka z wnuczkiem".

- Będzie to coś nowego, fajnego w naszym mieście - mówi Zatorska.

Kolejnym elementem będzie Maraton Zumby, podczas którego będą zbierane datki na hospicjum.

Po Maratonie Zumby, a przed biegiem, ruszy Marsz Białych Serc. - Pomyślałam, że nie każdy musi biegać, nie każdy lubi biegać, ale każdy może przyjść i za symboliczny datek otrzyma białe pluszowe serce, z którym wszyscy razem przejdziemy się trzymając w rękach te serca - zapowiada Izabela Zatorska marząc, że te białe serca staną się kolejnym symbolem Krosna.
Nocny Bieg będzie głównym punktem wydarzenia. Trasa uzyskała atest, jest wymierzona co do milimetra. Zapewniony będzie też profesjonalny pomiar czasu. - Można na tej trasie pobijać rekordy, bo uznawane są tylko wynik tras atestowanych. Według przedstawiciela Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, będzie to jedna z najszybszych tras na 5 km - podkreśla biegaczka.

Dla uczestników przygotowane medale, w tym ze szkła i inne pamiątki oraz niespodzianki. Szklane nagrody to efekt współpracy z Centrum Dziedzictwa Szkła.

Bieg treningowy na trasie zaplanowano na 7 kwietnia.

Zapisy odbywają się przez Internet. Zobacz tutaj: I NOCNY DOBROCZYNNY BIEG NADZIEI na rzecz Hospicjum w Krośnie
 
Wydarzenie można śledzić na FB, gdzie znajdziecie regulamin zawodów. Tam też będą pojawiały się najnowsze informacje, zobacz tutaj.

pd
Fot. Piotr Dymiński

3 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj