KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Weź udział w V Biegu Sokoła im. dra Stanisława Rabiasza

Weź udział w V Biegu Sokoła im. dra Stanisława Rabiasza Fot. archiwum PWSZ Krosno

PWSZ w Krośnie zaprasza wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu do udziału w V Biegu Sokoła im. dra Stanisława Rabiasza o Puchar Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Wydarzenie odbędzie się 17 maja na terenie Kampusu Politechnicznego PWSZ w Krośnie (Suchodół).

REKLAMA


Bieg Sokoła organizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Stanisława Pigonia w Krośnie oraz Klub Uczelniany AZS PWSZ w Krośnie cieszy się coraz większą popularnością, zarówno w środowisku akademickim, jak i pasjonatów biegania.

W tegorocznej edycji biegu swój udział zapowiedzieli prorektor ds. rozwoju prof. nadzw. dr hab. Zbigniew Barabasz, prorektor ds. studiów dr Dominik Wróbel, dyrektorzy instytutów, kierownicy zakładów, pracownicy dydaktyczni i administracyjni, studenci, absolwenci PWSZ oraz przyjaciele uczelni z całej Polski.

- W poprzedniej edycji biegu udział wzięło ponad 320 osób. Mamy nadzieję, że w tym roku pobijemy rekord frekwencji. Do dnia dzisiejszego do udziału zapisało się ponad 340 osób, a numerów startowych ubywa z każdym dniem - mówią organizatorzy.

Każdy zgłoszony w terminie otrzyma podczas weryfikacji pakiet startowy z pamiątkową koszulką okolicznościową.

Podczas uroczystej dekoracji zwycięzców biegu zostaną wręczone nagrody rzeczowe w kilku kategoriach oraz rozlosowane nagrody niespodzianki wśród uczestników biegu. Na wszystkich zawodników, którzy pokonają dystans pięciu kilometrów czekają zdrowe i pożywne ciasteczka, które zostały przygotowane przez studentów oraz pracowników Zakładu Produkcji i Bezpieczeństwa Żywności.

- W trakcie imprezy chcemy również pomóc naszemu koledze Michałowi, studentowi I roku PiBŻ, który już od 6 lat choruje na raka - mięsak Ewinga. Michał szuka sojuszników, którzy pomogą mu w zdobyciu środków do dalszej walki. Wolontariusze z puszkami będą zbierać pieniądze na ten cel - dodają organizatorzy.

Start o godz. 16.00. Biuro zawodów czynne w godzinach od 13.30 do 15.30. Dystans biegu wynosi 5 km.

Szczegóły imprezy, regulamin oraz platforma zapisów dostępne są na stronie www.pwsz.krosno.pl/biegsokola

pwsz/red.

  • autor: pwsz/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?